علی مولوی: دوشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸ برای سی‌ودومین‌ بار، جشن پرواز پروانه‌های زرین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان برگزار شد و پروانه‌های زرین، یکی یکی روی شانه‌های برگزیدگان این دوره‌ی جشنواره نشستند.

جشن پرواز

در مراسم اختتامیه‌ی این دوره‌ی جشنواره که در سالن همایش‌های پردیس سینمایی سیتی‌سنتر اصفهان برگزار شد، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و دبیر جشنواره، علیرضا رضاداد مشاورعالی سازمان سینمایی، سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد معاون نظارت و ارزش‌یابی سازمان سینمایی، حبیب ایل بیگی مشاور دبیر جشنواره، قدرت‌الله نوروزی شهردار اصفهان، نماینده‌ی یونیسف در ایران، مسعود نجفی مدیر روابط‌عمومی سازمان سینمایی، بیژن بیرنگ، غلامرضا موسوی، جهانبخش سلطانی، مهدی جعفری، ساره بیات، سهیل موفق، نادره ترکمانی، حامد جعفری و جمعی از مدیران جشنواره، سینماگران و اهالی رسانه حضور داشتند.

در ادامه می‌توانید فهرست کامل برگزیدگان سی و دومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان را ببینید.

  • مسابقه‌ی سینمای بین‌الملل:

پروانه‌ی زرین بهترین فیلم کوتاه: عباس جلالی‌یکتا برای تهیه‌کنندگی فیلم «پسر دریا» از ایران

پروانه‌ی زرین بهترین فیلم‌نامه: ماتیاس پاخت برای فیلم «جادوگر کوچک» از آلمان و سوئیس

پروانه‌ی زرین بهترین کارگردانی: مهدی جعفری برای فیلم «۲۳ نفر» از ایران

دیپلم افتخار بهترین فیلم بلند: ساینه لیبک‌جانسن و مورتن کافمن برای تهیه‌کنندگی «هکر» از دانمارک

پروانه‌ی زرین بهترین فیلم بلند: یانیس یوهویس برای تهیه‌کنندگی «بیله» از لتونی، لیتوانی و جمهوری‌چک

پروانه‌ی زرین ویژه‌ی هیئت‌داوران: پریا راماسوبان برای تهیه‌کنندگی و کارگردانی فیلم «چاسکیت» از هند

  • مسابقه‌ی سینمای ایران:

جایزه‌ی شهید بهنام محمدی: مهدی جعفری برای فیلم «۲۳نفر»

دیپلم افتخار بهترین پویانمایی کوتاه: لیدا فضلی برای انیمیشن «این‌سو آن‌سو»

پروانه‌ی زرین بهترین پویانمایی کوتاه: مهین جواهریان برای انیمیشن «زر زری کاکل‌زری»

دیپلم افتخار بهترین پویانمایی بلند: مصطفی مزرعتی برای انیمیشن «بنیامین»

دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه داستانی: عباس جلالی‌یکتا برای فیلم «پسر دریا» و مرتضی آسمانی برای فیلم «سرخابی»

دیپلم افتخار بهترین فیلم داستانی بلند: محمد نجیبی برای فیلم «فرزند زمین»

دیپلم افتخار بهترین کارگردانی فیلم داستانی بلند: مژگان بیات برای فیلم «فرزند زمین»

دیپلم افتخار بهترین فیلم‌نامه: سلمان خورشیدی برای فیلم «بازیوو»

پروانه‌ی زرین بهترین فیلم‌نامه: مهدی جعفری برای فیلم «۲۳ نفر»

دیپلم افتخار بهترین بازیگر کودک و نوجوان: آیلین رشیدیان برای فیلم «قطار آن‌شب»، راستین عزیزپور برای فیلم «تورنا۲» و محمد آزادی برای فیلم «اقیانوس پشت‌پنجره»

پروانه‌ی زرین بهترین بازیگر کودک و نوجوان: علیرضا اکبری برای فیلم «منطقه‌ی پرواز ممنوع»

پروانه‌ی زرین بهترین کارگردانی: امیرحسین قهرایی برای فیلم «بازیوو»

پروانه‌ی زرین بهترین فیلم: مجتبی فرآورده برای تهیه‌کنندگی فیلم «۲۳ نفر»

پروانه‌ی زرین ویژه‌ی هیئت‌داوران: بهروز رشاد برای تهیه‌کنندگی فیلم «قطار آن‌شب»

جایزه‌ی ویژه دبیر جشنواره: دیپلم افتخار بخش کسب و کار به امیرحسین قهرایی برای فیلم «بازیوو»، دیپلم افتخار بخش نوآوری به حمیدرضا قطبی برای فیلم «قطار آن‌شب» و جایزه‌ی بخش رونق اکران و ترغیب مخاطبان به حامد بامروت‌نژاد برای فیلم «منطقه‌ی پرواز ممنوع»

  • جایزه‌ی داوران کودک و نوجوان بین‌الملل:

پروانه‌ی زرین بهترین فیلم: ساینه لیبک‌جانسن و مورتن کافمن برای تهیه‌کنندگی فیلم «هکر» از دانمارک

پروانه‌ی زرین بهترین پویانمایی کوتاه: فیلیپ دیویاک برای انیمیشن «ابری» از جمهوری چک

دیپلم افتخار هیئت‌داوران کودک و نوجوان: کورنلیا بویسن سینووه هرشدال برای تهیه‌کنندگی فیلم «لوییز و لوکا: مأموریت به ماه» از نروژ

پروانه‌ی زرین بهترین پویانمایی بلند: سابینه آندرسون برای انیمیشن «جیکوب، می‌می و سگ‌های سخن‌گو» از لتونی و لهستان

  • جایزه‌ی داوران کودک و نوجوان ایران:

پروانه‌ی زرین بهترین فیلم کودک: به حمیدرضا قطبی برای فیلم «قطار آن شب»

پروانه‌ی زرین بهترین فیلم نوجوان: به بابک نبی‌زاده برای فیلم «اقیانوس پشت پنجره»

  • بخش وب‌سری:

جایزه‌ی بخش کسب و کار به کیان قاسم‌پور برای فیلم «اوزیا»، دیپلم افتخار بخش کسب و کار به گلنوش شریفی برای فیلم «خداحافظ هیولا» و دیپلم افتخار نوآوری هنری به پژمان مالمیر برای «کله‌شکم، شکم‌کله»

جایزه‌ی سیفژ (مرکز جهانی فیلم‌سازی برای کودکان و نوجوانان) :

آنا وگدیس گیسلدوتر و تورهالو گونارسون برای تهیه‌کنندگی فیلم «شاهین‌ها» از ایسلند

  • جایزه‌ی یونیسف:

بابک نبی‌زاده برای کارگردانی فیلم «اقیانوس پشت‌پنجره» از ایران

  • جایزه‌ی مرکز توسعه‌ی سینمای کودک:

دیپلم افتخار به امیرحسین قهرایی برای کارگردانی فیلم «بازیوو»

  • جایزه‌ی زاون قوکاسیان:

دیپلم افتخار به مایکل شارر برای کارگردانی فیلم «جادوگر کوچک» از آلمان و سوئیس

کد خبر 453140

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =