زینب زینال‌زاده-خبرنگار:ترافیک معضلی است که این روزها همه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و گریبانگیر اموات هم شده است.

آمبولانس بهشت زهرا

گواه این حرف آمبولانس‌هایی هستند که با تأخیر چند ساعته می‌رسند و همواره با گلایه‌مندی و نارضایتی مواجه می‌شوند. مدیران سازمان بهشت زهرا(س) علت این تأخیر را نبود پایانه در مرکز شهر می‌دانند و می‌گویند: «آمبولانس‌ها باید مسافت طولانی را از داخل بهشت زهرا(س) طی کنند و ساعت‌ها در ترافیک بمانند تا به مناطق مرکزی و شمالی برسند.» ساخت پایانه آمبولانس در چهارراه ولی‌عصر(عج) تنها راه‌حل این معضل بود که به همت مدیریت سازمان بهشت زهرا(س) انجام شده و به‌زودی بهره‌برداری می‌شود.

ساخت پایانه شماره ۲ آمبولانس‌های داخلی سازمان بهشت‌زهرا(س) در چنین نقطه‌ای از پایتخت و همجواری آن با فضاهای فرهنگی و هنری در ماه‌های اخیر بازتاب‌های زیادی داشته است. «سعید خال» مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) در گفت‌وگو با همشهری محله در پاسخ به بازتاب‌ها می‌گوید: «اینجا مانند هر پایانه دیگری، فقط محل توقف موقت و اعزام جهت ارائه خدمات توسط آمبولانس‌های داخل شهری بهشت زهرا(س) است و قرار نیست پیکر متوفیان در آنجا نگهداری شود.»
 او درباره ضرورت این کار می‌گوید: «پارکینگ سازمان بهشت‌زهرا(س) فاصله زیادی با مناطق مرکزی و شمالی تهران دارد و به دلیل حجم زیاد تردد و ترافیک کاری، خدمت‌رسانی به شهروندان و مراکز درمانی و بیمارستانی داخل شهر، مرکز و شمال شهر با تأخیر انجام می‌شد. در گذشته پارکینگ سازمان بهشت زهرا(س) در خیابان وصال بود و با استفاده از آمبولانس‌های این پارکینگ به ساکنان مناطق شمالی و مرکزی خدمت‌رسانی می‌شد. این پارکینگ ۴ سال پیش بنا به دلایلی تعطیل شده و نیاز به پارکینگ دیگری در محدوده مرکزی تهران احساس می‌شد.» زمینی که در چهارراه ولی‌عصر(عج) قرار دارد، متعلق به بهشت‌زهرا(س) است و اکنون به پایانه شماره ۲ آمبولانس‌های داخلی این سازمان تبدیل شده است. به گفته خال، خدمت‌رسانی در کوتاه‌ترین زمان، رفاه بیشتر و تسریع در ارائه خدمات بهتر به شهروندان اهداف ساخت و راه‌اندازی مجدد این پارکینگ در محدوده مرکزی شهر تهران هستند: «با بهره‌برداری از این پایانه، اتلاف وقت در ترافیک تهران ۲ ساعت کمتر می‌شود و آمبولانس‌ها در کوتاه‌ترین زمان و اسرع وقت می‌توانند به متقاضیان خدمات ارائه دهند.» مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) در ادامه به افزایش کیفیت زندگی مردم از طریق مرگ باوری و مرگ‌اندیشی بر اساس آموزه‌های دینی و مذهبی اشاره می‌کند و می‌گوید: «همه می‌دانیم مرگ هست و دیر یا زود اتفاق می‌افتاد. باور مرگ موجب تغییر نگرش به زندگی، اخلاق مداری و افزایش کیفیت زندگی شهروندان می‌شود.» به گفته او همجواری این پارکینگ با مرکز فرهنگی و هنری تئاتر شهر منافاتی ندارد: «این پایانه بسیار مدرن و شیک ساخته شده است و روی دیوارهای آن عبارت‌های زیبا مانند «نامش مرگ، آنچه دست می‌دهد زندگی است و مرگ پایان زندگی نیست.» نوشته می‌شود و شهروندان مطمئن باشند پایانه شماره ۲ بهشت‌زهرا(س) در چهارراه ولی‌عصر(عج) تأثیر منفی در ابعاد هنری و فرهنگی این نقطه از پایتخت نخواهد داشت.» ظرفیت پارکینگ ۲۰۰دستگاه خودرو آمبولانس است که با خدمت‌رسانی ۵۰دستگاه آمبولانس به‌زودی بهره‌برداری می‌شود.

  • شهروندان مطمئن باشند پایانه شماره ۲ بهشت‌زهرا(س) در چهارراه ولی‌عصر(عج) تأثیر منفی در ابعاد هنری و فرهنگی این نقطه از پایتخت نخواهد داشت
کد خبر 450891

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها