همشهری آنلاین: مرادی کرمانی در لحظه‌های بیماری هم نمی‌خواهد نگاه طنازانه به زندگی را کناری نهد.

او در روایتی از چگونگی حمله قلبی خود به گنجشگی اشاره می کند که با جیک جیک خود حالیش کرد نمرده و زنده است.

به گزارش همشهری آنلاین، هوشنگ مرادی کرمانی که هفته گذشته به دلیل ناراحتی قلبی در بیمارستان قلب رجایی بستری شد، در گزارش کوتاه برنامه در شهر شبکه پنج سیما با وی از چگونگی حمله و تپش قلبی خود گفت و افزود: یکی از عادت‌های من ورزش در پارک است.

چند روز قبل که برای ورزش به پارک رفته بودم، ‌ناگهان قلبم گرفت. روی صندلی نشستم و گفتم دیگر مردم. لحظاتی بعد که صدای گنجشگ بالای سرم را شنیدم، فهمیدم که نه! زنده‌ام و گنجشگ به من نگاه می‌کند و می‌گوید: مرادی زنده‌ای پاشو برو خونه. به هر مکافاتی بود خودم را به منزل رساندم و با پسرم به بیمارستان آمدم.

هوشنگ مرادی کرمانی درباره بیماری خود می‌گوید: بیماری من 8 سالی است که ادامه دارد و نام آن هم آریتمی است. چند ماه قبل آنژیوگرافی کرده بودم و گفته بودندکه باید با دارو درمان را ادامه دهم.

نویسنده قصه‌های مجید و پلو خورشت، در حالی که به دوربین شبکه پنج نگاه می‌کرد گفت: علاقه‌ای به رسانه‌ای کردن بیماری‌ام نداشتم اما نمی‌دانم کدام شیر پاک خورده ای این خبر را داد.

وی ادامه داد: از زمانی که خبر منتشر شد مردم مرتب تماس گرفتند و ابراز لطف کردند و من که از دوران کودکی در حسرت داشتن دوستان بودم، به یکی از آرزوهای خود رسیدم و فهمیدم که چقدر دوست دارم.

مرادی کرمانی در ادامه گفت که از پرستاران مهربان و  تیم پزشکی بیمارستان قلب (دکتر محبی) و رئیس بیمارستان (دکتر نوحی) و دکتر فرزانفر از بیمارستان مدائن تشکر می‌کنم که در این ایام لطف فراوانی به من داشتند.

از سوی دیگر دکتر فرخ فرزانفر، پزشک متخصص قلب وبیماری‌های قلبی در گفتگویی با همشهری آنلاین درباره ویژگی‌های بیماری مرادی کرمانی گفت: برخلاف اخبار رسانه‌ها که نوشتند آ‌قای مرادی کرمانی جراحی کرده است، ایشان عمل جراحی قلب انجام نداده است، بلکه از یک روش جدید درمانی به نام (Catheter Ablation) برای درمان بیماری تپش قلب استفاده کردند.

به گفته دکتر فرزانفر آقای مرادی کرمانی بیماری آریتمی قلب دارند که در آن سرعت ضربان قلب از حد عادی خود در برخی مواقع فراتر می رود و تا 180 و حتی 200 ضربان در دقیقه بالا میرود.

در روش درمانی تازه پزشکان نقطه ای که آریتمی در آن ایجاد شده را شناسایی کرده و با کمک ابزار پیشرفته یک کاتتر به  آن منطقه فرستاده شده و از این طریق یک ماشین مخصوص به سوزاندن این منطقه (کانون ضربان غیر طبیعی) می‌پردازد.

کد خبر 45048

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز