مدیریت شهری در دوره جدید فعالیت یاران شهر، نگاه دقیق ومناسبی به این گروه فعال و مردمی دارد.

مسجد

مسئولان شهری عقیده دارند برای رفع گرفتاری و مشکلات شهروندان به تنهایی به اهداف و آرمان‌هایش دست پیدا نمی‌کنند و به قول معروف «یک دست صدا ندارد». بنابراین منتخبان مردم در دوره پنجم انتخابات شورایاری با روحیه مضاعف پای در این میدان می‌گذارند. در این فرصت برخی از پروژه‌هایی که نقش شورایاری دراجرای آنها دیده می‌شود را مرور می‌کنیم.

محله ولی‌عصر(عج) ‌جنوبی

ساخت مسجد امام هادی(ع)

مسجد امام هادی(ع) در محله ولی‌عصر(عج) جنوبی پس از گذشت ۵ سال به بهره‌برداریرسید. ساخت این مکان مذهبی در اواخر سال ۱۳۹۲ و در زمینی به مساحت ۶۳۶ مترمربع آغاز شد و در بین راه متوقف ماند. این پروژه در ۵ طبقه و با زیربنای حدود ۳ هزار و ۱۰۰ مترمربع با پیگیری شورایاران محله و هیئت امنای مسجد امام هادی(ع) و تلاش مدیریت شهری ساخته شد و دارای امکاناتی مانند صحن، شبستان زنانه و مردانه، فضای‌های اداری و فرهنگی است.
 

  خلیج‌فارس

زمین چمن فوتبال

 ساخت زمین چمن فوتبال با مساحت ۶۴۰ مترمربع در محله خلیج‌فارس  یکی از خواسته‌های مهم و ضروری شهروندان بوده است. این زمین چمن در محله خلیج‌فارس شمالی با هدف گسترش فضاهای ورزشی، تشویق شهروندان به فعالیت‌های ورزشی و افزایش روحیه نشاط و شادابی ساخته شده است. با ایجاد این زمین ورزشی که با تلاش مدیریت شهری و پیگیری شورایاران صورت گرفت، نشان از تلاش برای حفظ سلامت شهروندان دارد.
 

 محله ولی‌عصر(عج)  

ساخت سرای محله

ساختمان چندمنظوره سرای محله‌های ولی‌عصر(عج) جنوبی و شهید رجایی، یکی از نیازهای مبرم شهروندان این محله‌ها بود که در سال گذشته راه‌اندازی شد. افزایش فضاها و اماکن چندمنظوره این چنینی در محله‌ها ضمن رفع نیازهای شهری اهالی باعث می‌شود تا دیگر مجبور نباشند برای برخورداری ازخدمات موردنیازشان به نقاط دیگرشهر بروند و همه نیازها و خواسته‌هایشان را در محله خودشان دریافت می‌کنند. رسیدگی به محله‌های محروم و کم برخوردار از رویکردهای حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی است که شورایاران در آن تأثیرگذار هستند. این سرای محله در ۴ طبقه ساخته شده و دارای زیربنای ۱۲۵۰ مترمربعی است.
 

محله شهید رجایی 

ورزشگاه امام رضا(ع)

امسال ورزشگاه امام رضا(ع) با پیگیری شورایاران محله شهید رجایی و تلاش مجموعه شهرداری منطقه ۱۸ به مرحله بهره‌برداری رسید. در زمان راه‌اندازی ورزشگاه امام رضا(ع) که در خیابان شهید منصور عمرانی واقع شده، مدیران و هیئت‌مدیره باشگاه استقلال قول دادند که این مجموعه به اهالی منطقه خدمات ویژه‌ای ارائه کند. این باشگاه ورزشی مجموعه‌ای بی‌نظیر برای استعدادیابی جوانان و نوجوانان منطقه در رشته فوتبال و رشته‌های دو ومیدانی است و با برخورداری از امکانات و زیرساخت مناسب وکامل می‌تواند در ترویج و گسترش ورزش بین شهروندان نقش زیادی داشته باشد.
 

محله صاحب‌الزمان(عج)

 بوستان بدون چمن

نمی‌توان نقش شورایاران در ساخت و بهره‌برداری از بوستان بدون چمن در محله صاحب‌الزمان(عج) را نادیده گرفت. اینجا به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز تفرجگاهی فاقد چمن، از مهم‌ترین برنامه‌ها و اقدامات مدیریت شهری درسال‌جاری است که توانسته رضایتمندی شهروندان را از خدمات مدیریت شهری افزایش دهد. این بوستان ۳۶ هزارمترمربعی با عنوان‌الزهرا(س) که در نزدیکی بوستان بانوان ساخته شده، سرانه فضای سبز شهروندان را افزایش داده است. در این بوستان‌گونه‌های متنوع گیاهی نظیر درختان زیتون تلخ، برگ بو، زبان گنجشک، ماگنولیا، کاج و... کاشته شده است و تجهیزاتی نظیر وسایل ورزشی، بازی، سرویس‌های بهداشتی، پد بالگرد امدادی و... دارد.
 

محله‌های شادآباد و ۱۷ شهریور 

خانه کشتی دستجردی

ساخت خانه کشتی شهیدان دستجردی بدون‌ تردید یکی از پروژه‌های ماندگار و تأثیرگذار چند سال اخیر است که توانسته به خوبی کام شهروندان منطقه به‌ویژه علاقه‌مندان کشتی را شیرین‌کند. هر روز جمع کثیری ازنوجوانان و جوانان منطقه در این مجموعه ورزش می کنند. ساخت خانه کشتی شهیدان دستجردی به‌عنوان یکی از مجهزترین مجموعه‌های سرپوشیده پایتخت با زیربنای ۶ هزار و ۴۰۰ مترمربع از سال ۱۳۸۸ در ۲ طبقه شروع شد. خانه کشتی شهیدان دستجردی دارای چند سالن سرپوشیده ویژه ورزش‌های توپی، رزمی، رشته‌های مهیج وسالن بدنسازی است.

کد خبر 448099

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha