همشهری‌آنلاین: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از تشکیل تیم‌های مشترک پلیس و شهرداری برای کنترل معاینه فنی کامیون‌ها خبر داد.

محسن پورسیدآقایی در گفت‌وگو با ایسنا درمورد وضعیت کنترل معاینه فنی کامیون‌ها گفت: با پلیس هماهنگی انجام شده است که با راه‌اندازی تیم‌های مشترک، معاینه فنی کامیون‌ها در طول بزرگراه‌ها چک شود. از اول آبان ماه تیم‌های معاینه فنی همراه پلیس خواهند بود تا نسبت به کنترل کامیون‌ها با استفاده از دستگاه‌های نشان‌دهنده دود اقدام کنند که در صورت آلاینده بودن، کامیون ها به مراکز معاینه فنی اعزام می‌شوند.

او  افزود: از اول آبان ماه سال جاری، فاز دوم طرح کاهش در کل سطح شهر تهران به صورت 24 ساعته اجرایی می‌شود. برای نظارت بر حسن اجرا مرحله دوم طرح کاهش، خودروهایی را مجهز به دوربین کرده‌ایم که معاینه فنی خودروهای ترددکننده در شهر و پارک‌شده در حاشیه خیابان‌ها را کنترل می‌کند.

پور سیدآقایی گفت: از اول آبان هر خودرویی که بدون معاینه فنی در شهر تهران تردد کند قطعا روزانه 50 هزار تومان جریمه می‌شود و به نفع رانندگان است که نسبت به تعمیر و اخذ معاینه فنی خودروهایشان اقدام کنند تا جریمه نشوند.

کد خبر 419529

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار