مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۲
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از پذیرش خارج از نوبت تاکسی‌های سرویس مدارس در مراکز معاینه فنی خودرو خبر داد.

سید نواب حسینی‌منش، مديرعامل ستاد معاينه فني خودروهاي تهران با اشاره به الزام داشتن معاینه فنی خودرو برای اخذ مجوز سرویس مدرسه گفت: داشتن معاینه فنی برای کلیه خودروهای عمومی مشمول با سن بالاتر از یکسال الزامی و این خودروها بایستی براساس سن ، سالانه دو تا چهار مرتبه به مراکز معاینه فنی خودرو مراجعه کنند.

حسيني‌منش افزود: بدیهی است خودروهای تاکسی سرویس مدارس از این موضوع مستثنی نبوده و با عنایت به اهمیت داشتن معاینه فنی این خودروها در حفظ جان، سلامتی و ایمنی دانش‌آموزان ،سرویس مدارس به‌صورت ویژه‌ای مورد ارزیابی و کنترل در مراکز قرار می گیرند.در همین راستا براي تسریع در کار رانندگان محترم سرویس مدارس در طرح استقبال از مهر ۹۷ ،این خودروها تا ۱۵ مهرماه در کلیه مراکز معاینه فنی شهر تهران خارج از نوبت پذیرش خواهند شد.

به گزارش ایسنا، او گفت: باوجود تمامی این کنترل‌ها توسط شهرداری تهران به والدین توصیه می‌شود که حتما نسبت به این مسئله و انتخاب خودرو دارای معاینه فنی برای سرویس فرزندانشان دقت نظر ویژه‌ایی داشته‌باشند.

به گزارش روابط عمومی ستاد معاینه فنی، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو با توجه به شروع اجرای فاز دوم طرح کاهش از ابتدای آبان ۹۷ تصریح کرد: از سه ماه گذشته به صورت مستمر از طریق رسانه‌های دیداری، شنیداری و نوشتاری آغاز فاز دوم طرح کاهش و کنترل مکانیزه معاینه فنی خودروها توسط دوربین‌های سطح شهر و دوربین‌های سیار در شهر تهران اطلاع رسانی شده‌است.

سيد نواب حسيني‌منش تاکید کرد: از شهروندان انتظار می‌رود در صورت نداشتن معاینه فنی خودرو هرچه سریع‌تر نسبت به اخذ آن اقدام كنند. در حال حاضر خودروهای شخصی مشمول با سن بالاتر از چهار سال و خودروهای عمومی با سن بالاتر از یک‌سال فاقد معاینه فنی، در صورت تردد در محدوده طرح زوج و فرد و ترافیک، در زمان طرح ،روزانه مبلغ ۵۰ هزار تومان به صورت مکانیزه جریمه می‌شوند که با آغاز فاز دوم طرح کاهش این محدوده به کل سطح شهر تهران و در تمامی ساعات و ایام هفته افزایش خواهد یافت.

حسینی‌منش در پایان افزود: در حال حاضر مراکز معاینه فنی در دو و سه شیفت کاری خدمت‌رسانی می‌كنند و شهروندان با صرف زمان کم‌تر از یک ساعت می‌توانند نسبت به انجام معاینه فنی خودرو خود اقدام كنند. ضمنا براي مدیریت زمان می‌توانند با استفاده از سامانه نوبت‌دهی آنلاین در سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به نشاني inspection.tehran.ir ، در زمان و مرکز مورد نظرخود بدون هیچ‌گونه معطلی مراجعه کنند.

کد خبر 416206

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha