همشهری‌آنلاین: مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران از اجرای مراحل سه‌گانه برای صدور مجوز سرویس مدارس خبر داد.

به گزارش شهرنوشت، علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران در آئین رونمایی نمادین برچسب سرویس مدارس گفت: از تغییرهاي عمده‌ای که در حوزه ساماندهی سرویس مدارس رخ داده‌است، ابلاغ دستورالعمل اجرایی بود که در تیرماه به امضا وزیر کشور و وزیر آموزش و پرورش رسید تا براي اجرا به زیرمجموعه‌های مرتبط ابلاغ شود. 

عليرضا قانادان افزود: براساس این دستورالعمل، هماهنگی اجرا سرویس مدارس در شهر تهران بر عهده کارگروه ماده 18 که متشکل از آموزش و پرورش، انجمن اولیا و مربیان و نماینده شهرداری تهران است، قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران با اشاره به الزامات صدور سه مجوز خاطرنشان کرد: براین اساس در مرحله اول شرکت‌های مجری سرویس مدارس در تهران باید طبق ضوابطی در دفاتر خدمات الکترونیک تاکسیرانی ثبت نام می‌کردند. در همین راستا، برمبنا اعلام فراخوان، 400 شرکت به عنوان متقاضی ارائه سرویس مدارس ثبت‌نام کردند و پس از صلاحیت‌سنجی مدارک آن‌ها صادر شد.

قنادان ادامه داد: دومین مجوز مربوط به رانندگان سرویس مدارس است که بر اساس کنترل سوابق، سلامت و ارائه آموزش‌ها انجام می‌شود که بر این اساس 15 هزار نفر در سامانه ثبت نام کرده و در مراحل صلاحیت سنجی قرار دارند. از این تعداد دو هزار راننده جدید الورود محسوب می‌شوند که برای این افراد کلاس‌های 4 ساعته آموزشی با محورهای قوانین رانندگی ویژه سرویس مدارس، اخلاق حرفه‌ای، روانشناسی کنترل خشم و ... برگزار شد.

به گفته قنادان سومین مجوز مربوط به نصب برچسب روی خودروهای سرویس مدارس است که برای هر خودرو منحصر به فرد است و با استفاده از کدهای درج شده بر روی آن قابلیت رهگیری از طریق سامانه موبایلی وجود دارد.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی با اشاره به این‌که تمام خودروهای سرویس مدارس از نظر آلایندگی کنترل شده و معاینه فنی برای آن‌ها الزامی است، گفت: امسال خودرو پراید بالای 10 سال از سرویس مدارس حذف شد تا گامی برای ارتقا خدمات ارائه شده در این زمینه برداشته شود.

قنادان تصریح کرد: پس از شروع سال تحصیلی جدید نیز نظام نظارتی بر سرویس‌های مدارس در سطح آموزش و پرورش توسط مدیران مدارس، در سطح میدانی توسط سازمان تاکسیرانی و راهور و در سطح عمومی از طرف مردم و از طریق سامانه نرم افزار تاکسیرانی انجام مي‌شود.

او ادامه داد: به این صورت که مردم می‌توانند با وارد کردن پلاک خودرو از صلاحیت و یا عدم صلاحیت راننده مطمئن شوند و در صورت مشاهده تخلف آن را گزارش کنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران در پایان گفت: امیدواریم خدماتی که شهرداری تهران به دانش آموزان ارائه می‌دهد با برنامه های درنظر گرفته‌شده، ارتقاء یابد.

کد خبر 416704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار