مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: طبق آمارهای رسمی با ورود موج گرمای شدید به انگلیس در ۱۵ روز اخیر، نرخ مرگ و میرهای ثبت شده در این کشور نزدیک به ۷۰۰ مورد بیشتر از میانگین معمول بوده است.

تلفات بی‌سابقه گرمای کشنده‌ در انگلیس

به گزارش ایسنا، افراد مسن و ضعیفِ مبتلا به بیماری قلبی و کلیوی جزو آسیب‌پذیرترین اقشار در برابر دمای بالا و موج گرمای کشنده که انگلیس را در نوردیده، اعلام شده‌اند.

کمیسیون مشترک نمایندگان مجلس انگلیس با اعلام این که دولت انگلیس برای موج مرگبار گرما آمادگی نداشته اعلام کرد: دولت هشدارهای مشاوران خود را نسبت به تغییرات اقلیمی نادیده گرفته است و در صورتی که اقدامات لازم را در برابر دمای بالا انجام ندهد تا سال ۲۰۴۰ نرخ مرگ و میرهای ناشی از گرما هر سال به ۷۰۰۰ نفر خواهد رسید.

آمارهای رسمی حاکی از آن است که دمای بالاتر از ۲۸ درجه‌ای که از ۲۵ ژوئن تا ۹ ژوئیه انگلیس را فرا گرفته باعث شده مرگ و میرهای ثبت شده در این کشور نسبت به میانگین‌های هفته‌های مشابه ۶۶۳ مورد بیشتر بوده است.

به گفته کارشناسان این آمار با شواهد علمی که نشان می‌دهد دوره‌های طولانی گرمای هوا می‌تواند به سلامت افراد به ویژه افراد مسن و بیماران خاص آسیب برساند، مطابقت دارد.

همچنین مقامات بهداشتی انگلیس از افزایش پذیرش موارد اورژانسی که اغلب به دلیل مشکلات تنفسی، گرمازدگی و کم‌آبی به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند، خبر دادند.

کمبود آب می‌تواند به مشکلات بسیاری از جمله سرگیجه، غش کردن، افزایش خطر عفونت‌ها، حملات قلبی و سکته مغزی منجر شود.

به گزارش گاردین، دمای بالای هوا نیز می‌تواند باعث افزایش آلودگی هوا و سطوح ازون موجود در هوا شود که به نوبه خود مشکلات تنفسی را تشدید می‌کند. از این رو بسیاری از کارشناسان حل این معضل را با کاهش سریع انتشار گازهای گلخانه‌ای ممکن می‌دانند.

کد خبر 412707

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی