همشهری آنلاین: تارنمای خبری آمریکایی هیل (TheHill) نوشت: پارلمان کانادا حملات دونالد ترامپ علیه جاستین ترودو نخست وزیر این کشور پس از پایان نشست سران هفت کشور برتر صنعتی و اقتصادی (جی ۷) را محکوم کرد.

ترامپ در پارلمان کانادا محکوم شد

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، هیل در ادامه نوشت: در رای گیری مخفیانه پارلمان کانادا رئیس جمهوری آمریکا و مشاورانش به دلیل اینکه ترودو را هدف حملات خود قرار داده بودند، محکوم شدند.

نمایندگان مجلس عوام طرحی را تصویب کردند که به موجب آن اظهارات تحقیرآمیز و حمله شخصی توسط مقامات آمریکایی (علیه نخست وزیر کانادا) به روابط دوجانبه لطمه می زند و مطرود است.

هیل نوشت: این اقدام نمادین پارلمان کانادا پس از آن صورت می گیرد که پیتر ناوارو (Peter Navarro) مدیر شورای تجارت ملی کاخ سفید درباره نخست وزیر کانادا گفته بود: برای هر رهبر (کشوری) که باور بد دیپلماسی با ترامپ داشته باشد، جایی خاصی برایش در دوزخ وجود دارد.

تارنمای خبری آمریکایی در ادامه افزوده است: شماری از مقامات دولت آمریکا و همچنین شخص ترامپ در نشست هفته گذشته گروه هفت در کانادا، نخست وزیر این کشور را ملامت کردند و پس از آنکه ترودو به شدت از ترامپ انتقاد کرد، وی نیز از امضای بیانیه اجلاس سرباز زد.

به نوشته هیل، مقامات آمریکا ترودو را برای رفتار دوگانه نسبت به ترامپ پس از اینکه وی محل اجلاس سران گروه هفت در ایالت کبک کانادا را ترک کرد مورد انتقاد قرار دادند.

این رسانه ادامه داده است: رئیس جمهوری آمریکا نیز در توئیتی رهبر یکی از قدیمی ترین متحدان آمریکا را هدف ملامت و انتقاد قرار داد.ترامپ نخست وزیر کانادا را نادرست و ضعیف خواند و تاکید کرد که تعرفه اعمال شده توسط واشنگتن بر فولاد و آلومینیوم وارداتی از این کشور پاسخ به تعرفه 270 درصدی دولت ترودو بر لبنیات آمریکایی است.»

تارنمای خبری هیل در پایان نوشت: مجلس عوام کانادا همچنین در قالب یک طرح از صنعت فولاد و آلومینیوم این کشور که هدف افزایش گسترده تعرفه های ترامپ قرار گرفته است، حمایت کرد.

به گزارش ایرنا، بسیاری از ناظران و کارشناسان بین المللی عملکرد ترامپ در اجلاس سران جی هفت را که روز شنبه پایان یافت، خاتمه این گروه و لطمه بر روابط کاخ سفید با متحدان دیرینه آمریکا دانستند.

کد خبر 407929

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار