همشهری آنلاین: سرپرست فرمانداری دزفول گفت: عرضه کیسه‌های نایلونی و پلاستیکی در واحدهایی نانوایی این شهرستان ممنوع و با واحدهایی که کیسه پلاستیکی عرضه کنند، برخورد قانونی می‌شود.

عرضه کیسه پلاستیک در نانوایی‌های دزفول ممنوع شد

به گزارش مهر، امیر عیسی‌زاده اظهار کرد: به طور معمول نانوایان دزفول در ازای هر کیسه پلاستیک یک قرص نان از مشتری کم می‌کنند که این اقدام خلاف قانون است.

وی افزود: عرضه پلاستیک در واحدهای نانوایی علاوه بر این که نارضایتی شهروندان را به دنبال داشته، مشکلات بهداشتی نیز دارد چرا که نگهداری نان تازه در پلاستیک از نظر بهداشتی درست نیست.

عیسی‌زاده، اجبار به خرید پلاستیک در نانوایی‌ها را غیرقانونی دانست و گفت: بدون تردید این اقدام منجر به اعتراض نانوایان خواهد شد اما سلامت شهروندان باید در اولویت کاری ما باشد، در همین راستا باید تلاش کنیم با حذف کیسه‌های پلاستیکی از کاغذ ویژه یا کیسه‌های پارچه‌ای برای نگه‌داری و حمل نان استفاده کرد.

سرپرست فرمانداری دزفول با بیان این که توزیع کیسه پلاستیکی مختص تمام نانوایی‌های کشور است، گفت: دزفول باید در اجرای این طرح شهرستان پایلوت در استان و کشور باشد.

عیسی‌زاده یادآور شد: مطابق با مصوبه کارگروه آرد و نان شهرستان دزفول که در روز گذشته برگزار شد، اتاق اصناف و اداره صنعت و معدن متولی این طرح خواهند بود؛ ضمن این که اداره محیط زیست و مرکز بهداشت نیز باید به عنوان ناظر در این زمینه همراهی کنند.

وی گفت: ابلاغ ممنوعیت و جلوگیری از توزیع کیسه‌های پلاستیکی در نانوایی‌های شهرستان از امروز آغاز شده و به صورت جدی ادامه خواهد داشت، ضمن این که طرح آموزشی و فرهنگسازی استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای نیز باید توسط ادارات از جمله محیط زیست اجرا شود.

کد خبر 406229

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha