یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۲
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: دونالد ترامپ در تجمعی انتخاباتی در پنسیلوانیا شعار خود را برای انتخابات سال ۲۰۲۰ مطرح کرد و متعهد شد که آمریکا را عالی نگه دارد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در جمع فولادسازان در جریان کمپین "ریک ساکنی"، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات کنگره، اظهار کرد، شعارش برای انتخابات آینده این است که "آمریکا را عالی نگه دارد".

ترامپ افزود، درباره این‌که شعار کمپین انتخاباتی سال ۲۰۱۶ را تکرار کند و برای دور بعدی انتخابات از شعار "دوباره آمریکا را عالی بساز" استفاده کند، نظر مثبتی داشت اما در این باره توضیح داد: نمی‌توانیم بگوییم "دوباره آمریکا را عالی بساز" زیرا من این کار را انجام داده‌ام!

 دونالد ترامپ طی اظهاراتش در این کمپین، به انتقادهايی که علیه رفتار او در مقاله وال استریت ژورنال مطرح شده بود، واکنش نشان داد و گفت، مثل رئیس‌جمهورها رفتار کردن ساده است اما حوصله شما را سر می‌برد.

ترامپ از زمان کمپین انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۱۶ به خاطر رفتار عامیانه‌ و حمله به مخالفانش در سخنرانی‌ها و همچنین در توییتر، با انتقادهاي زیادی روبه‌رو شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از راشاتودی،او همچنین طی اظهارات خود، برای بار دوم به خاطر تاکید رسانه‌ها بر بیاناتش مبنی بر ریاست‌جمهوری مادام‌العمر در مراسمی خصوصی با حضور اهداکنندگان جمهوری‌خواه، به آنان تاخت.

در مراسم شامی که در مارئه‌لاگو برگزار شده بود، ترامپ حزب کمونیست چین را به خاطر لغو محدودیت دوره‌ای ریاست‌جمهوری در این کشور تحسین کرده و گفته بود: شاید ما هم روزی به این مساله فکر کنیم.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین در بیانات خود کشورهایی را که فروشندگان مواد مخدر را اعدام می‌کنند، تحسین کرد. این اقدام از جانب ترامپ یک روز پس از آن انجام مي‌شود که که گزارش شد، او سیاستی را برای دادن اختیار به دادستانان به منظور اعمال مجازات اعدام در پرونده‌های مواد مخدر در نظر دارد.

ترامپ در ادامه سخنانش به نقش ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا در اقدام‌هاي دولتش برای مبارزه با بحران مواد مخدر اشاره کرد و گفت: ملانیا بانوی اول بی‌نظیری است و زندگی آسانی ندارد.

ترامپ در بخش دیگری از سخنانش طی این کمپین، به غلط ادعا کرد که ۵۲ درصد از آرای بانوان را در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ از آن خود کرده است.

رئیس‌جمهور آمریکا علاوه بر مطرح کردن این ادعا تاکید کرد که این میزان از رای بانوان را در حالی به دست آورده که در آن انتخابات، رقیب او یک زن بوده است.

این در حالی‌ست که در انتخابات ۲۰۱۶، ۵۲ درصد از "زنان سفیدپوست" به ترامپ رای داده‌اند و هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات این انتخابات اکثریت آرای کل بانوان (۵۴ درصد) را به دست آورد.

کد خبر 400582

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha