همشهری آنلاین: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، پسماند را مشکل اساسی شمال کشور خواند و گفت: معضل پسماند گیلان و مازندران را خفه کرده، لذا اگر نمایندگان مردم گیلان و مازندران همت نکنند، زندگی مردم این استان‌ها در خطر است.

اختصاص اعتبار ۲ میلیاردی برای رفع مشکل پسماند شمال

به گزارش ایسنا، عیسی کلانتری در دیدار با آیت الله قربانی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان، به وجود دو میلیون و 300 هکتار جنگل در شمال کشور اشاره کرد و گفت: یک ‌میلیون هکتار جنگل مخروبه در شمال کشور داریم و ترمیم آن نیازمند سرمایه‌گذاری است.

وی با اشاره به این که ایجاد اشتغال تنها از طریق کشاورزی ظلم به گیلان و مازندران است، خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذاری زیربنایی در گیلان و مازندران کمتر انجام شده است.

کلانتری، به وجود دو دیدگاه درباره محیط زیست اشاره کرد و افزود: یک گروه اعتقادی به حفاظت از محیط زیست ندارند و گروه دیگر معتقدند نباید به طبیعت دست بزنیم.

معاون رئیس جمهور، بیشتر اشتغال استان‌های شمالی را غیرمولد خواند و گفت: گیلان و مازندران دارای هفت میلیون نفر جمعیت و جوانان تحصیلکرده بسیار است و مشکل اشتغال آن تنها با کشاورزی برطرف نمی‌شود.

وی خواستار تجدیدنظر کلی در سیاست‌های برنامه‌ای استان‌های گیلان و مازندران شد و گفت: اگر صنعت درست و سازگار با محیط زیست در استان‌های شمالی احداث شود، تاثیرگذار است.

وی پسماند را مشکل اساسی شمال کشور خواند و گفت: مردم گیلان و مازندران حق حیات دارند، اما معضل پسماند این استان‌ها را خفه کرده، لذا اگر نمایندگان مردم گیلان و مازندران همت نکنند، زندگی مردم این استان‌ها در خطر است.

کلانتری، با اشاره به این که شیرابه پسماند زندگی ماهیان را به خطر انداخته است، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور دو میلیارد دلار اعتبار برای برطرف کردن مشکل پسماند استان‌های شمالی در نظر گرفته و امیدواریم این بودجه توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد.

کد خبر 397371

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =