همشهری آنلاین: عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل زباله در بسیاری از شهرهای شمال کشور، گفت: جنگل‌های سرسبز این منطقه در معرض تهدید و خطر ناشی از دفن غیراصولی زباله قرار دارند.

زباله جنگل‌های سرسبز شمال را تهدید می‌کند

به گزارش ايرنا، شمس‌الله شریعت نژاد گفت: زباله و دفع غیراصولی آن‌ها در جنگل‌ها تبعات زیست محیطی برای طبیعت زیبای شمال و مردم دارد، به گونه‌ای که آب آشامیدنی مردم را آلوده کرده است.

وی همچنین با اشاره به این که مسایل غرب مازندران نیاز به نگاه ملی و ویژه دارد، اظهار داشت: به جز این نمی‌توان نسخه دیگر مدیریتی برای آن تجویز کرد.

شریعت‌نژاد در ادامه با اشاره به حضور میلیون‌ها مسافر در ایام نوروز و تعطیلات تابستان در منطقه غرب مازندران، گفت: ترافیک یکی از مشکلات اصلی مردم این منطقه در ایام تعطیلات است.

نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس با اشاره به خسارت برف سال گذشته و با تقدیر از مساعدت‌های دولت تدبیر و امید برای حل این مشکلات، همکاری بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات را مطلوب ندانست و گفت: برف سال گذشته مانند یک زلزله آسیب وارد کرد، اما دولت با حسن نیت اعتباراتی را برای جبران خسارت‌ها در نظر گرفت.

وی افزود: نامهربانی بانک‌ها و فقدان تعامل آن‌ها با مردم برای جبران خسارت، مانع کار است. 70 درصد معیشت مردم این مناطق از محصولات باغی است و امسال بسیاری از کشاورزان محصولی ندارند و کار بزرگ دولت برای حمایت از این اقشار با بی‌توجهی بانک‌ها به نتیجه مطلوب نرسیده است.

کد خبر 288447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

دیدگاه خوانندگان