همشهری آنلاین: قائم مقام وزیر کشور با اشاره به این که باید سرویس و خدمات کافی برای گردشگران در سواحل لحاظ شود، گفت: از آنجا که جمعیت قابل توجهی از شهروندان تهرانی در استان‌های شمالی از جمله مازندران به عنوان گردشگر حضور می‌یابند. از شهرداری تهران درخواست پیش‌بینی تمهیدات برای مدیریت گردشگران در استان‌های شمالی را داریم.

شهرداری تهران در ساماندهی سواحل شمال کشور مشارکت کند

به گزارش ایسنا، علی ملازاده جانشین قائم مقام وزیر کشور در ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در جلسه بررسی تفاهم‌نامه همکاری مشترک وزارت کشور، وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست در مورد طرح‌های سالم‌سازی شناگاه‌ها اظهار کرد: در بحث ساماندهی، نیروهای موثری حضور دارند که نقش مهمی ایفا می‌کنند.

نیروهای نجات غریق، هلال احمر، اورژانس، بهداشت و درمان، نیروی انتظامی، بسیج و سایر بخش‌ها در ساماندهی سواحل مسئولیت‌های پررنگ دارند.

وی بر ضرورت آماده باش استان‌های شمال کشور برای پذیرش گردشگر در ایام تعطیلات عید فطر تاکید کرد.

قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه در موضوع ساماندهی سواحل، مدیریت پسماند بحث مهمی است گفت: در شرایط حاضر از جهت پسماند در سواحل دچار گرفتاری‌هایی هستیم و می‌توان با اتخاذ تمهیداتی با کمک سایر نهادها و دستگاه‌ها موضوع پسماند در سواحل را حل و فصل کرد.

ملازاده در ادامه با اشاره به این که یکی از مشکلات در این منطقه قیمت گران برخی کالاها بدون توجیه است، ادامه داد: سال گذشته تعزیرات حرکت خوبی را در این زمینه آغاز کرد و تیم‌های تخصصی به این موضوع ورود کردند ولی بهبود در حد قابل توجهی حاصل نشد و با شرایط مطلوب فاصله داریم.

وی با اشاره به تعطیلات ایام عید فطر اظهار کرد: باید در استان‌ها ساماندهی شرایط وجود داشته و نسبت به پذیرش توریست آماده‌باش باشند. فعال شدن گردشگری در مناطق مختلف فرصت اشتغال‌زایی را نیز ایجاد می‌کند.

علی‌اکبر سیاری معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه اظهار کرد: وزارت بهداشت در بحث ساماندهی سواحل و شناگاه‌ها دو ماموریت را دنبال می‌کند. اول این که از مرگ نابهنگام مردم جلوگیری می‌کند که متاسفانه هر سال این اتفاق می‌افتد و سعی داریم تعداد آن را کاهش دهیم.

وی افزود: ماموریت دوم جلوگیری از معلولیت، ناتوانی و بیماری‌ها است. از آنجا که همکاری‌های بین بخشی یکی از مشکلات کنونی ما است لازم است در این زمینه بازبینی صورت گیرد. نسبت به سال‌های گذشته تفاهم و هماهنگی بین دستگاه‌ها بهتر شده ولی هنوز مشکلاتی باقی مانده است.

سیاری تاکید کرد: نصب پرچم در شناگاه‌ها مبنی بر آلوده بودن آنها یا تمیز بودن آنها، ضروری است.

کد خبر 373069

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha