چرا فکر می‌کردم جهان، مکانی است نیمه‌تاریک و من تا همیشه در آبی گرم و ایمن با موسیقی آرام تپش غوطه خواهم خورد؟ حادثه‌ای اتفاق افتاده بود. من واژگون بودم و نور چشم‌هایم را می‌زد.

دوچرخه شماره ۹۱۰

مي‌خواستم دست‌وپايي بزنم و خودم را رها کنم از اين مکان ناآشنا، اين جهان تازه، اما پاهايم گير کرده بود انگار. ونگي که زدم از درد يا دلتنگي نبود، از حيرت بود.

«اين‌جا ديگر کجاست؟!» سرم را که چرخاندم، چشم‌هايي ديدم و لبخندي که خسته بود، اما راضي. صدايي شنيدم، صدايي که مي‌شناختم؛ صداي قلب مادرم. راه را درست آمده بودم.

* * *

تولد اتفاق بزرگي است؛ نبودن و بعد بودن. خيلي چيزها متولد مي‌شوند، از انسان و حيوان و گياه گرفته تا... تا... خيلي چيزهاي ديگر! مگر نه؟

موضوع اين مسابقه «تولد» است؛ تولد خودتان يا تولد هر آدم ديگري يا هر به‌وجود آمدني که بشود نامش را تولد گذاشت يا اصلاً متولد‌شدن به طور کلي. شعر و داستان و يادداشت بنويسيد يا نقاشي کنيد يا عکس بگيريد. با به دنيا آمدن شوخي کنيد يا کاملاً جدي باشيد!

 

مسابقه‌ها براي 12 تا 17ساله‌هاست

+

خبرنگارهاي جوان اين دوره

 

  • فقط در 17سالگي!

حواستان هست؟ امسال آخرين سال نوجواني شما و دوچرخه است! براي آن چه برنامه‌اي داريد؟

حواسمان هست! شما کنکور داريد و وقت نداريد! اما امسال آخرين سال نوجواني شما است و حتماً کاري هست که اگر انجامش ندهيد، بعدها دلتان مي‌سوزد! به آن فکر نکرده‌ايد؟ خب، تا پيش از آن‌که نوجواني‌تان تمام شود، فکر کنيد! و البته آن را به دوچرخه هم بگوييد!

باشد! دوچرخه هم مي‌گويد! در روز معرفي برنده‌ها!

اين مسابقه فقط براي 17ساله‌هاست؛ يعني همه‌ي متولد‌هاي 1379.

* همراه آثار تصوير صفحه‌ي اول شناسنامه‌تان را بفرستيد.

* شماره‌ي ‌تلفن و نشاني دقيق فراموش نشود.

* متن‌ها نبايد بيش‌تر از 300کلمه باشد.

 

  • راه‌هاي شركت در مسابقه:

صندوق پستي: 5446-19395

اي‌ميل: docharkheh@hamshahri.org

تلگرام: 09334121489

 

مهلت شركت در مسابقه‌ها تا 15 اسفند 96 است.

 

کد خبر 396165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار