تیتر سه زیرسرویس

 • سفر به سرزمین قهرمانان

  گفت‌وگو با «مجید شفیعی»، نویسنده

  سفر به سرزمین قهرمانان

  نیلوفر نیک‌بنیاد: «مجید شفیعی»، نویسنده‌ی پرانرژی و خوش‌ذوقی است که کتاب‌های زیادی برای کودکان و نوجوانان نوشته و فهرستی بلندبالا از جوایز گوناگون ادبی در کارنامه‌اش دارد. او در بسیاری از کارهایش به‌سراغ داستان‌های کهن رفته و با بازآفرینی آن‌ها آثار ارزشمندی را قلم زده است.

 • یلدای مهربانی

  یلدای مهربانی

  چند ساعتی می­‌شود که کرسی را آماده کرده و خوراکی­‌ها را رویش چیده. هندوانه­ را قاچ کرده و آجیل­ را در کاسه ریخته. چای هل‌دارش را هم فراموش نکرده. لباس گل­‌گلی‌­اش را پوشیده و چشم‌­انتظار است؛ چشم­‌انتظار نوه‌­های کوچکش و دو فرزند دُردانه‌­اش.

 • یلدای دوست‌داشتنی

  یلدای دوست‌داشتنی

  داستان زندگی من از شب یلدا شروع شد، پس یلدا برایم خیلی دوست‌داشتنی‌تر است!

 • لذت دوست داشتن

  لذت دوست داشتن

  بچه‌تر که بودم، درست وقتی تمام آرزوهایم در دنیای ورزش و زرق و برق‌ قهرمان‌شدن خلاصه می‌شد، وقتی می‌شنیدم شب یلدا طولانی‌ترین شب سال است، بدم می‌آمد.

 • روزهای قصه ‌گویی!

  روزهای قصه ‌گویی!

  قطار بیست و دوم جشنواره‌ی بین المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به ایستگاه ‌پایانی نزدیک می‌شود. اختتامیه‌ی این جشنواره در دو بخش ملی و بین‌المللی از ۲۶ تا ۳۰ آذر درحال برگزاری است.

 • دور کُرسی یلدا با اهالی ادب

  دور کُرسی یلدا با اهالی ادب

  نیلوفر نیک‌بنیاد : با نزدیک شدن به پایان پاییز، تصمیم گرفتیم یک شب یلدای متفاوت دوچرخه‌ای داشته باشیم. برای همین سراغ چند نفر از اهل ادب، یعنی نویسنده‌ها، شاعرها و مترجم‌های حوزه‌ی کودکان و نوجوانان رفتیم تا چند و چون یلدا را از آن‌ها بپرسیم و ببینیم برای قشنگ‌تر شدن این رسم دیرینه چه پیشنهادهایی دارند.

 • نوشتن حالم را خوب می‌کند

  گفت‌وگو با «سجاد افشاریان»، نویسنده و بازیگر

  نوشتن حالم را خوب می‌کند

  نوجوانی آدم‌ها معمولاً از جالب‌ترین دوران زندگی‌شان است و معمولاً همه، خاطره‌های جالبی از آن دوران دارند. برای همین وقتی امکان گفت‌وگو با «سجاد افشاریان»، نویسنده، طنزپرداز، بازیگر و کارگردان تئاتر برایم میسر شد، یک‌راست به سراغ خاطرات نوجوانی‌اش رفتم.

 • سرزمین کتاب‌ها

  سرزمین کتاب‌ها

  من در کوچه پس‌کوچه‌های کتاب‌خانه‌ی کوچک کنج اتاقم زندگی می‌کنم؛ تنها جای رؤیایی‌ زندگی‌ام همین‌جاست. آن‌جا پرواز می‌کنم، می‌خندم و رهایی عجیبی دارم که کسی غیر خودم آن را نمی‌فهمد. گاهی ساعت‌ها در اتاق می‌مانم و می‌خوانم و می‌خوانم تا هم از دنیا فاصله بگیرم، هم دنیا را بیش‌تر بفهمم!

 • طهران در تهران

  دور گردون دست ماست

  طهران در تهران

  آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم. بعضی ضرب‌المثل‌های ایرانی خیلی درست‌اند؛ مثل این ضرب‌المثل. دقیقاً هم به کسانی اشاره دارد که تمام هفته‌ی کسالت‌بارشان را با این انگیزه می‌گذرانند که بالأخره بعدازظهر چهارشنبه فرامی‌رسد و با خانواده راهی شمال می‌شوند!

 • دختری که گم شد و یک شعر دیگر

  دختری که گم شد و یک شعر دیگر

  شب‌ها نمی‌ترسیدم از اتاق بی‌پنجره‌ای که فکر به ماه