همشهری آنلاین: رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، گفت: عمده آلودگی هوای تهران به دلیل تردد کامیون‌ها و اتوبوس‌های فرسوده در سطح شهر است.

عمده آلودگی هوای تهران به دلیل تردد خودروهای فرسوده است

به گزارش مهر، عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره مبارزه با حیوانات موذی و خبری که در فضای مجازی مبنی بر وجود موش‌های زنده‌خوار و حمله آنها به روی زمین در صورت بروز زلزله پخش شده بود، گفت: من از تعداد موش‌ها اطلاع ندارم. اما همکاری محیط زیست با شهرداری تهران برای مبارزه با جانواران موذی در سطح شهر روال خود را دارد.

وی درباره مسئله آلودگی هوا در کلانشهرها عنوان کرد: عمده آلودگی هوای تهران به دلیل تردد کامیون‌ها و اتوبوس‌های فرسوده در سطح شهر است. ما پیگیری می‌کنیم تا اگر به طور مثال سازمان هواشناسی اعلام کند آلودگی هوا خواهیم داشت به طور جدی ورود کرده و از چند روز قبل، مانع ورود خودروهای سنگین به شهر شویم.

کلانتری گفت: جایگزینی اتوبوس‌ها و کامیون‌های فرسوده چند سال طول می‌کشد که البته ۶۵ درصد از آلودگی‌های نیز برای تردد این خودروهاست. با برطرف کردن آنها دو سوم آلودگی‌ها حل می‌شود اما این امر در دراز مدت امکان‌پذیر است و به سرعت میسر نخواهد بود.

کد خبر 393899

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha