یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۲
۰ نفر

قطر، جان اشکرافت، دادستان کل پیشین آمریکا را به عنوان وکیل مدافع خود برای اثبات پایبندی دوحه به معیارهای آمریکا درباره ممانعت از حمایت مالی از تروریسم به خدمت گرفت.

 قطر در ازای ۲.۵ میلیون دلار جان اشکرافت، دادستان کل اسبق آمریکا و رئیس شرکت وکالت و روابط عمومی را برای یک ماه و نیم استخدام کرده است تا بوسیله او پایبندی خود به معیارهای آمریکا را درباره ممانعت از حمایت مالی از تروریسم و تلاش‌هایش در زمینه مبارزه با تروریسم جهانی ثابت کند.

در بیانیه شرکت‌ طرف قرارداد آمده است: فعالیت این شرکت شامل اداره بحران و ارتباط با رسانه‌ها و توضیح دادن تلاش‌ها درباره مبارزه با تروریسم جهانی و پایبندی به تحقق اهداف است.

به گزارش ایسنا به نقل از اسکای نیوز عربی،مایکل سالیوان، شریک اشکرافت در شرکت مذکور درباره این قرارداد گفت: قطر اطمینان دارد بررسی و تحلیل‌ها نشان خواهند داد که دوحه تدابیر نظارت بر تلاش‌های پول‌شویی و ممانعت از آن را که تروریست‌ها برای تامین مالی خود انجام می‌دهند، اتخاذ کرده است.

اشکرافت در دوره ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ در دوره ریاست‌جمهوری جورج بوش پسر دادستان کل آمریکا بود. او در دوره‌ای که حمله‌هاي ۱۱ سپتامبر رخ داد این سمت را برعهده داشت.

اسکای نیوز درباره سابقه او افزوده است، در دوره او تعداد زیادی از مردم تنها به ظن انجام اقدام‌هاي غیرقانونی به زندان افتاده یا از آزادی محروم می‌شدند. برای همین به او لقب "وکیل تروریسم" داده بودند. تعدادی از آمریکایی‌ها در جریان سخنرانی او در سال ۲۰۱۴ در دانشگاه ماساچوست آمریکا قبل از این‌که سالن را ترک کنند او را به این نام خواندند.

کد خبر 372834

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha