همشهری‌انلاین: وزارت خارجه قطر در نخستین واکنش رسمی به بیانیه عربستان و متحدانش بار دیگر اتهام‌های وارده به این کشور درباره حمایت از تروریسم را "بی‌اساس" خواند.

qatar

در این بیانیه دولت قطر نسبت به اتهام‌ها و ادعاهای عربستان، مصر، امارات و بحرین درباره دوحه ابراز تاسف و تاکید کرد که این کشور دائما مواضعی در محکومیت تروریسم اتخاذ کرده‌است.

مصر، عربستان، امارات و بحرین اعلام کردند دوحه به خاطر ارتباطش با گروه‌های تروریستی خواسته‌های آنها را رد کرده و این چهار کشور تدابیر جدیدی را علیه قطر اتخاذ خواهند کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، بیانیه مشترک چهار کشور عربستان،‌ مصر، امارات و بحرین که توسط رسانه‌های رسمی منتشر شد بر این مساله تاکید داشت که کشورهای عربی به دنبال تدابیر سیاسی، اقتصادی و قضائی جدیدی علیه دوحه هستند.

خبرگزاری قطر به نقل از یک منبع در وزارت خارجه این کشور اعلام کرد موضع دوحه نسبت به تروریسم ثابت و مشخص است. دوحه به طور کامل با همه اشکال تروریسم مخالف است.

دولت قطر همچنین اعلام کرد که آماده همکاری و بررسی همه ادعاهایی است که با حاکمیت قطر تناقض دارد.

در همین راستا وزیر امور خارجه انگلیس با هدف دیدار با مقام‌های امارات و عربستان برای کاهش تنش میان کشورهای حاشیه خلیج فارس به ریاض رفته است.

او قرار است به قطر و کویت نیز سفر کرده و با مقام‌هاي این کشورها دیدار کند اما زمان دقیق این دیدارها مشخص نیست.

پيشتر رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا در ماموریتی مشابه به کویت رفته بود.

کد خبر 375441

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =