همشهری آنلاین: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور گفت: با پیگیری‌های انجام شده توسط رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور امسال شاهد جذب حداقل ۵۰۰ نفر نیروی ویژه محیط بان در کشور خواهیم بود.

سرهنگ حمیدرضا خیلدار

به گزارش ایسنا، سرهنگ حمیدرضا خیلدار امروز در بازدید از منطقه حفاظت شده "درمیان" اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۱۷ میلیون هکتار اراضی حفاظت شده تحت مدیریت حفاظت محیط زیست در سطح کشور داریم.

وی افزود: برای هر ۶ هزار هکتار یک محیط بان مشغول به فعالیت است این در حالیست که بر اساس "نُرم جهانی" به ازای هر یک هزار هکتار یک نفر محیط ‌بان لازم است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از تصویب نظام آموزش یگان حفاظت محیط زیست خبر داد و گفت: در گذشته برخی از مشکلات محیط بانان در برخورد با شکارچیان ناشی از عدم آموزش آنان بود که در این راستا نظام آموزش یگان حفاظت محیط زیست تصویب شد. در این نظام آموزشی طولی محیط‌بانان در هر چهار سال آموزش و در ازای دریافت گواهی آموزشی هم ارتقاء درجه و هم حق درجه دریافت خواهند کرد.

وی با بیان این که در سال گذشته ۱۴۰۰ نفر به عنوان محیط‌بان آموزش دیده‌اند، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال نیز حدود ۴۰۰ نفر دیگر آموزش‌های لازم را فرا خواهند گرفت.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور تصویب چارت سازمانی این یگان را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در راستای بالابردن جایگاه یگان حفاظت محیط زیست عنوان کرد و گفت: در ابتدای کار یگان حفاظت محیط زیست کشور، تلاش شد تا با تصویب چارت سازمانی جایگاه اصلی آن در بدنه سازمان حفاظت محیط زیست تثبیت شود.

خیلداردر پایان تصویب لایحه حمایت از محیط بانان در مجلس و افزایش دستمزد آنان را از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در جهت ارتقای جایگاه محیط بانان در کشور برشمرد.

کد خبر 371200

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار