همشهری آنلاین: رئیس جمهوری آمریکا قرار است فرمانی را در راستای شناسایی نقاط ضعف و سوء‌استفاده از معاهدات تجاری آمریکا با شرکای بین‌المللی این کشور امضا کند.

مهر به نقل از فرانس پرس نوشت: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا امروز شنبه 9 ارديبهشت‌ماه فرمانی را در راستای شناسایی ضعف‌های موجود در معاهدات تجاری دولت واشنگتن به ویژه در رابطه با سازمان جهانی تجارت به امضا خواهد رساند.

به گفته «ویلبر راس» وزیر تجارت آمریکا، وزارتخانه متبوع وی قرار است ظرف ۱۵۰ روز گزارشی را با موضوع چالش‌های موجود در توافقات تجاری و راه‌حل‌های پیشنهادی برای رفع آنها ارائه کند.

وی همچنین از سازمان جهانی تجارت به عنوان نهادی یاد کرد که نیازمند برخی تغییرات است حال آنکه هنوز در این باره تصمیم قطعی اتخاذ نشده است.

آمریکا می‌گوید: سازمان جهانی تجارت بیش از حد تابع بروکراسی است و بی آنکه به کشورهای عمدتا واردکننده توجهی کند تنها به فکر منافع کشورهای صادرکننده است.

گفتنی است بازبینی پیمان‌های تجاری از اولویت‌های دولت ترامپ است که آمریکا را قربانی بی‌عدالتی‌های رایج در عرصه مبادلات اقتصادی معرفی می‌کند.

خروج از پیمان ترانس- پاسیفیک و عدم اتخاذ رویکردی با ثبات در مواجهه با پیمان نفتا از جمله مواردی است که در ۱۰۰ روز نخست ریاست جمهوری ترامپ موجب دغدغه خاطر شرکای تجاری آمریکا شده است.

ترامپ روز پنجشنبه مدعی شد که قصد خروج از پیمان نفتا را داشته است حال آنکه پس از صحبت با رهبران مکزیک و کانادا که شرکای تجاری واشنگتن در این توافق هستند، از تصمیم خود منصرف شده است.

کد خبر 368314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار