همشهری آنلاین: یک استارتاپ تحت حمایت شرکت گوگل مستقر در سیلیکون‌ولی آمریکا نمونه‌ای از جدیدترین محصول خود،‌خودروی آبی پرنده را مورد آزمایش قرار داد.

ماشین پرنده

براساس گزارش ایسنا به نقل از نیواطلس، استارتاپ کیتی هاوک که تحت حمایت گوگل قرار دارد، فیلمی از آزمايش ماشین آبی پرنده برقی خود را منتشر کرد.

این وسیله با هشت پروانه چرخان به صورت عمودپرواز کار می‌کند و با توجه به دسته‌بندی آن در رده هواپیماهای فوق سبک، سرنشینان نیازی به دریافت گواهینامه برای استفاده از آن ندارند. جزئیات ساختار این وسیله در حال حاضر زیاد نیست؛ اما در ظاهر دو کپسول در پایین این پرنده قرار دارد که فرود بر روی آب را راحت‌تر می‌کنند.

ماشین پرنده

فرمان هدایت این وسیله همانند یک دوچرخه یا موتورسیکلت است و یک صفحه نمایش در وسط فرمان قرار دارد. حداکثر سرعت این وسیله 40 کیلومتر بر ساعت بوده و طبق گفته مسؤولان شرکت یادگیری کار با آن بسیار آسان است.

نمونه نمایش داده شده در فیلم آماده عرضه به بازار نیست و کیتی هاوک اعلام کرده است که تلاش می‌کند نمونه کامل شده را تا پایان سال میلادی جاری به بازار عرضه کند.

در حال حاضر قیمتی برای این وسیله اعلام نشده است، اما یک تخفیف 2000 دلاری برای کاربرانی که اقدام به ثبت عضویت کنند، در نظر گرفته شده است و آنها می‌توانند تنها با 100 دلار به مدت سه سال عضویت داشته باشند. تست این وسیله در دریاچه شمال کالیفرنیا انجام شده است و مسؤولان استارتاپ کیتی‌هاوک بر آسان بودن پرواز با این پرنده و سازگار بودن آن با محیط زیست تاکید فراوانی دارند.

کد خبر 368153

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار