همشهری آنلاین: خودروساز برقی لوکس تسلا اعلام کرد تحویل خودروهایش در سه ماهه اول سال میلادی جاری ۶۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد کرد و به رکورد ۲۵ هزار دستگاه رسید.

Tesla

به گزارش ایسنا، این خودروساز آمریکایی اعلام کرد: از کل خودروهایی که تحویل داده شده‌اند، ۱۳۴۵۰ دستگاه سدان "مدل اس" و حدود ۱۱۵۵۰ دستگاه شاسی‌بلند "مدل ایکس" بوده‌اند.

تسلا انتظار دارد در نیمه اول سال میلادی جاری مجموعا ۴۷ تا ۵۰ هزار دستگاه "مدل اس" و "مدل ایکس" تحویل دهد.

تحویل خودروهای تسلا در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ به دلیل موانعی که در تولید ایجاد شد، ۹.۴ درصد کاهش یافته بود.

تسلا اعلام کرده بود چالشهای تولید که از اواخر اکتبر آغاز شد و تا اوایل دسامبر ادامه یافت، روند تولید خودرو را در اواخر سه ماهه چهارم تغییر داد و به تاخیر در تحویل خودروها منجر شد.

در مجموع تحویل ۲۷۵۰ خودرو در سه ماهه چهارم سال گذشته به دلیل تاخیر دقیقه آخر در حمل و نقل یا به دلیل اینکه مشتری برای تحویل خودرو حاضر نشد، به تاخیر افتاد.

علاوه بر خودروهایی که در سه ماهه اول تحویل داده شده‌اند، حدود ۴۶۵۰ خودرو در پایان سه ماهه اول در حال انتقال برای تحویل به مشتری بودند که جزء تحویلهای سه ماهه دوم به حساب خواهند آمد.

تولید خودروهای تسلا در سه ماهه اول به رکورد ۲۵ هزار و ۴۱۸ دستگاه رسید.

الون ماسک، مدیرعامل تسلا از زمانی که این شرکت در سال ۲۰۱۰ سهام خود را برای نخستین بار عرضه کرد، دست به ریسکهای بزرگی زده است اما پس از اینکه در فوریه اعلام کرد این شرکت به دلیل افزایش هزینه‌ها در آستانه عرضه "مدل ۳" در وضعیت خطیری قرار گرفته است، سرمایه‌گذاران را به وحشت انداخت.

شرکت "تنسنت هولدینگز" چین هفته گذشته حدود پنج درصد از سهام تسلا را به ارزش ۱.۷۸ میلیارد دلار خریداری کرد و نقدینگی ضروری برای این شرکت در آستانه عرضه مدل بازار انبوه "مدل ۳" را فراهم کرد.

بر اساس گزارش رویترز، سدان اندازه متوسط "مدل ۳" قرار است امسال برای فروش در آمریکا روانه بازار شود.

کد خبر 365865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار