همشهری آنلاین: رولزرویس به علت تولید خودروهای لوکس شهرت فراوانی دارد. اما این شرکت هم در زمینه تولید خودروهای پرنده فعال شده است.

تاکسی هوایی رولزرویس با سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، این شرکت درصدد تولید تاکسی هوایی خاصی است که می‌تواند بین ۴ تا ۵ مسافر را با خود حمل کند.

در این تاکسی هوایی از موتور هیبریدی استفاده شده که متشکل از دو بخش برقی و توربینی است که با گاز کار می‌کند. محصول یادشده قابلیت برخاستن از جای خود به صورت عمودی را دارد و حداکثر سرعت آن به ۴۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

حداکثر برد این تاکسی هوایی بعد از هر بار شارژ شدن به طور کامل به ۸۰۰ کیلومتر می‌رسد که در میان نمونه‌های مشابه کم‌نظیر محسوب می‌شود.

این تاکسی هوایی برای برخاستن و نشستن عمودی مجهز به شش پره برقی است و به‌راحتی می‌تواند در فضاهای کوچک فرود آید یا آنها را ترک کند. یکی دیگر از مزایای این محصول کم سروصدا بودن آن است که باعث می‌شود پرواز آن بر فراز شهرها بدون ایجاد آلودگی صوتی ممکن شود.

تاکسی پرنده EVTOL برای خلاف محصولات رقیب دارای باتری کم و بیش کوچکی است که شارژ کردن آن با استفاده از ژنراتور توربین گازی ممکن است. استفاده عملیاتی از EVTOL پس از سال ۲۰۲۰ امکان‌پذیر خواهد شد.

کد خبر 410842

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار