یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: به گفته متخصصان، بیماری‌های چشمی نظیر آب سیاه و دژنراسیون ماکولا ناشی از افزایش سن (AMD) می‌توانند به دلیل سیگار کشیدن ایجاد شوند.

سیگار کشیدن موجب بروز بیماری‌های چشمی می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، محققان با اشاره به اینکه سبک زندگی تاثیر زیادی بر بروز بیماری‌های چشمی دارد عنوان می‌کنند تحقیقات اثبات کرده است سیگار کشیدن موجب افزایش ریسک AMD و آب سیاه می‌شود.

به گفته محققان، سیگار کشیدن ارتباط بسیار زیادی با ابتلا به AMD، آب مروارید، آب سیاه، رتینوپاتی دیابتی و سندرم چشم خشک دارد.

همچنین متخصصان تاکید دارند افرادی که خود سیگاری نیستند اما در معرض دود دست دوم سیگار هستند نیز در معرض ابتلا به AMD قرار دارند. آب سیاه بیماری‌ای است که به عصب بینایی چشم آسیب می‌رساند، در حالی کهAMD موجب از بین رفتن مرکز میدان دید می‌شود.

مطالعات نشان می‌دهد از بین رفتن بینایی به علت سیگار کشیدن هیچ نشانه‌ای مانند بسیاری از بیماری‌های دیگر چشمی ندارد، اما با یک معاینه مفصل می‌توان بیماری‌های چشمی در مراحل اولیه را قبل از از دست دادن بینایی تشخیص داد.

متخصصان هشدار می‌دهند افرادی که روزی بیش از ۱۰ نخ سیگار می‌کشند بالغ بر سه برابر افراد غیرسیگاری در معرض ابتلا به اب مروارید قرار دارند. همین رابطه هم بین آب سیاه و سیگار کشیدن وجود دارد.

کد خبر 366438

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha