همشهری آنلاین: دبیر اجرایی سومین سمینار تومورهای سر و گردن، گرفتگی صدا را شایع‌ترین علت تومور حنجره دانست و گفت: به افرادی سیگاری توصیه می‌شود گرفتگی‌های بی‌علت و طولانی مدت صدا را جدی تلقی کنند.

گرفتگی طولانی مدت صدا را جدی بگیرید؛ هشدار به سیگاری‌ها

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر حسین یحیی زاده در آستانه برگزاری سومین سمینار ملی تومورهای سر و گردن، اظهار کرد: سرطان حنجره از شایع‌ترین سرطان‌های ناحیه سر و گردن است اما آمار دقیقی از مبتلایان به این بیماری در کشور وجود ندارد.

دبیر اجرایی سومین سمینار تومورهای سر و گردن، افزود: استعمال دخانیات از شایع‌ترین علل بروز سرطان حنجره است به گونه‌ای که ۹۸درصد مبتلایان دارای سابقه استعمال مواد دخانی هستند.

وی درباره علایم بروز این سرطان، یادآور شد: گرفتگی صدا از شایعترین علل سرطان حنجره است اما نمی‌توان هر گرفتگی صدا را علامت بروز این سرطان دانست.

رئیس مرکز تحقیقات سرطان بیمارستان میلاد در ادامه تصریح کرد: اگر فرد سیگاری به مدت ۲ هفته بدون علت دچار گرفتگی صدا شد باید برای بررسی بیشتر علت به پزشک مراجعه کند.

یحیی‌زاده در بخش دیگری از سخنانش با توجه به برگزاری سومین سمینار تومورهای سر و گردن، یادآور شد: متخصصان گوش،حلق و بینی، جراحان سر و گردن، متخصصان رشته رادیوتراپی انکولوژی ، پاتولوژیست‌ها و رادیولوژیست‌ها از گروه هدف این گردهمایی علمی هستند.

سومین سمینار تومورهای سروگردن ۱۹تا ۲۰ مرداد ۹۶ در سالن همایش‌های بیمارستان میلاد برگزار می‌شود.

کد خبر 373782

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار