همشهری آنلاین: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نسبت به واردات سیگارهای قاچاق با نیکوتین بالا هشدار داد و گفت: جهش ژنتیکی از شایع‌ترین عوارض مصرف سیگار است.

هشدار نسبت به عوارض خطرناک سیگارهای قاچاق

به گزارش خبرگزاری مهر، رسول خضری با بیان اینکه دود ناشی از مصرف سیگار به چشم مردم به ویژه وزارت بهداشت می‌رود، افزود: افزایش مصرف سیگار تنها منجر به بروز سرطان نمی‌شود بلکه بیماری‌های متعددی را از جمله ریه را نیز درگیر می‌کند.

وی ادامه داد: سیگار نقش اثبات شده‌ای در بروز بیماری‌ها دارد که متاسفانه هزینه بسیار سنگینی را نیز به بودجه عمومی کشور وارد کرده است.

خضری تصریح کرد: از سوی دیگر واردات سیگار از کشورهایی که خود حاضر به فروش آن نیستند به معضل جدی تبدیل شده است؛ برخی کشورها سیگارهایی که دارای نیکوتین زیادی هستند به کشورهای جهان سوم وارد می کنند که همین امر سلامتی مصرف کننده را ده‌ها برابر به خطر می‌اندازد.

وی یادآور شد: بیش از ۴ هزار نوع ماده شیمیایی در سیگار وجود دارد که مصرف آن علاوه بر سرطان‌زایی منجر به جهش ژنتیکی هم می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: دروازه ورود موادمخدر به کشور مصرف سیگار است و باید با اطلاع رسانی و فرهنگسازی اقدامات پیشگیرانه‌ای انجام داد در غیر این صورت جامعه در آینده نزدیک با بحران جدی مواجه می‌شود.

کد خبر 370618

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تغذیه و آشپزی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha