همشهری آنلاین: ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت ۱۹ بهمن با صدور پیامی نیروی الهی هوایی را مظهر احساس‌ تعهد و تکلف‌، موقع‌ شناسی‌ و ایستادگی عنوان کرد.

ارتش

به گزارش ارتش، در این پیام آمده است: حرکت شجاعانه کارکنان نیروی هوایی ارتش در 19 بهمن 1357 که بحق می‌توان آن را از ایام الله نامید، شکننده‌ترین ضربات را بر پیکر رژیم شاهنشاهی وارد آورد به نحوی که در این روز، نظامیان متعهد نیروی هوایی با حضور در اقامتگاه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در مدرسه رفاه و بیعت با حضرت امام خمینی(ره)، سندی از افتخار، حماسه، رشادت و ایمان را بر برگ‌های زرین انقلاب اسلامی افزودند.

ارتش در ادامه پیام خود آورده است: بیعت تاریخی جمعی از کارکنان نیروی هوایی ارتش با امام خمینی(ره) در 19 بهمن 1357 موجب شتاب قابل توجه سرعت پیروزی انقلاب شد و مجاهدتی بزرگ به شمار ‌آمد به نحوی که امام خمینی(ره) در این رابطه خطاب به کارکنان نیروی هوایی فرمودند؛« کاری که شما عزیزان در روز 19 بهمن انجام دادید از حیث معنویت، بزرگ ترین و با ارزش ترین کارها بود. آن روزی که شما در معرض خطر بودید اما از جان گذشته و به اسلام پیوستید و از سپاه اسلام شدید.»

روابط عمومی ارتش همچنین در پیام خود آورده است: روز تاریخی اقدام نیروی هوایی در بیعت با امام و انقلاب، نقطه عطف و اثرگذار در پیروزی انقلاب اسلامی و نشان ‌دهنده جوهره نیروهای مسلح و همدلی آنها با آرمان های ملت بزرگ و انقلابی ایران و نیز بیانگر این است که نیروهای مسلح همیشه با ملت، برای ملت و در مسیر دفاع از ملت قرار داشته است.

ارتش در این پیام حرکت کارکنان نیروی هوایی در آغازین روزهای انقلاب اسلامی را به مثابه اعلام آمادگی همیشگی نیروهای مسلح برای فداکاری تا پای جان برای ملت و نظام مقدس ایران اسلامی دانست و افزود: امید، همبستگی و همتی که با حرکت متهورانه کارکنان نیروی هوایی در بیعت با امام خمینی (ره) در 19 بهمن ماه سال 1357 در روح انقلاب دمیده شد، هیچگاه از ذهن و یاد ملت قدر شناس ایران اسلامی نخواهد رفت.

ارتش در این پیام ، ضمن ادای احترام به روح پر فتوح شهدا و امام شهدا و نیز اعلام بیعت مجدد با آرمان های امام و انقلاب و تبعیت محض از فرامین فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی)، مهم ترین درسِ اقدام شجاعانه و خط شکنی بزرگ نیروی هوایی در نوزدهم بهمن سال 57 را اقدامِ به هنگام و لزوم حرکت رو به جلو با نگاه امیدوارانه به آینده دانست.
ارتش در این پیام افزود: نیروی هوایی و مجموعه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، مظهر ایستادگی ملت ایران است که همواره سرزنده و پرتحرک با استفاده‌ از سه‌ عنصر، احساس‌ تعهد و تکلف‌، موقع‌ شناسی‌ و دشمن‌شناسی‌ و بهره‌گیری‌ از نیروی‌ انسانی‌ متعهد و سرمایه‌های‌ تجهیزاتی‌ خود تحت فرماندهی داهیانه مقام عظمی ولایت، رو به‌ جلو گام‌ برمی دارند.

کد خبر 361224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار