همشهری آنلاین: جانشین فرمانده کل ارتش گفت: ۱۹ بهمن ۵۷ و بیعت تاریخی کارکنان نیروی هوایی ارتش با امام خمینی (ره) نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و ارتش غیور ایران است.

پوردستان

به گزارش روابط عمومی نیروی هوایی ارتش، این مطلب را امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در مراسم صبحگاه مشترک یگان‌های نیروی هوایی ارتش که با حضور امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی فرمانده نیروی هوایی، حجت الاسلام جلیلی صفت رئیس اداره عقیدتی سیاسی، امیر معتمد رییس اداره حفاظت اطلاعات، امیر سرتیپ خلبان نصیر زاده معاون هماهنگ کننده و دیگر فرماندهان و مسئولین نهاجا برگزار شد، عنوان کرد.

وی گفت: اقدام شجاعانه و شهادت طلبانه کارکنان نیروی هوایی ارتش در بیعت با امام خمینی (ره) نقطه عطفی در تاریخ ارتش جمهوری اسلامی ایران و کشور اسلامی‌مان بود.

جانشین فرمانده کل ارتش اضافه کرد: این اقدام با بصیرت موجب تقویت امید مردم در مبارزات و زنده کردن روحیه ارتش برای پبوستن به صفوف مردم شد و ترس و وحشت را به دل رژیم سفاک پهلوی انداخت.

امیرسرتیپ پوردستان این اقدام کارکنان نیروی هوایی را از عوامل عزت و افتخار ارتش در میان مردم دانست و افزود: پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه 57 شوک ژئوپولیتیک برای امریکا و متحدانش بود و تمام معادلات آن ها را در منطقه بر هم زد.

وی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب جهان به صورت هسته پیرامون اداره می شد و امریکا و شوروی جهان را به دو قطب تقسیم کرده بودند که کشور ما نیز یکی از اقمار پر اهمیت و ارزشمند امریکایی‌ها بود.

جانشین فرمانده کل ارتش ضمن بیان امتیازات موقعیت جغرافیایی ایران اظهار داشت: دسترسی به تنگه استراتژیک هرمز و همسایگی با شوروی، امریکایی‌ها را متقاعد کرده بود که ارتش ما را به عنوان ژاندارم منطقه و جبهه مقابله ناتو در برابر ورشو تجهیز کنند تا در صورت اراده امریکایی ها ارتش های منطقه را برای آنان به صف کنند.

وی انقلاب مردم ایران را بر هم زننده همه معادلات آمریکایی‌ها دانسته و تصریح کرد: دشمنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره از سرایت نهضت مردمی ایران به کشورهای دیگر هراس داشتند.

امیر سرتیپ پوردستان ضمن برشمردن عوامل پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: حضور روحانیت و در راس آن‌ها امام خمینی(ره)، حضور مردم در صحنه و پیوستن ارتش به صفوف انقلابیون و اعتراضات مردمی پیروزی نهایی را برای کشور ما به همراه داشت.

وی گفت: نیروی هوایی ارتش نه تنها در پیوستن به انقلاب و مردم، بلکه در همه عرصه‌ها از جمله در عرصه خودکفایی، دفاع مقدس و نظایر آن هم پیشتازی خود را حفظ

جانشین فرمانده کل ارتش در پایان نیروی هوایی ارتش را بازوی توانمند نظام در دفاع از کشور دانسته و افزود: امروز این مجموعه پر نشاط و ولایتمدار با بروز رسانی تجهیزات خود و آموزش‌های مستمر، آماده دفاع از آسمان کشور و اجرای عملیات های آفندی با نظر فرمانده معظم کل قواست.

کد خبر 360953

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha