همشهری آنلاین: مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت ایران، نسب به سودجویی بسیاری از شرکت‌های بیمه‌ای هشدار داد و گفت: پوشش خدمات دندانپزشکی با پرداخت ۷۹ هزار تومان، دروغ است.

دندانپزشکی

به گزارش مهر، سید محمدرضا هاشمی نیا اظهارداشت: بسیاری از این شرکت‌های بیمه ای با اشاره به مواردی از قبیل ارائه بیمه تکمیلی به بیمه شدگان، ارائه بیمه مکمل دندانپزشکی، ارائه دفترچه بیمه و یا کارت بیمه سلامت، داشتن قرارداد و پرداخت هزینه‌های درمان آزمایشگاه، ویزیت پزشکان و داروخانه‌ها و هزینه‌های دارویی با احتساب حق بیمه به بیمه شدگان اقدام به اخاذی از مردم نموده و باعث سوءاستفاده از نام سازمان، وزارت رفاه و خدشه دار شدن آن در منظر افکار عمومی شوند.

وی افزود: در سال‌های اخیر و به ویژه در سال جاری مشاهده شده که افراد یا شرکت‌هایی از طریق تماس تلفنی با شهروندان، اعلام می‌کنند که از سازمان بیمه سلامت یا از بیمه سلامت هستند و می‌توانند در قبال پرداخت مبالغی شهروندان را بیمه نمایند و بدین ترتیب با استفاده از عنوان «بیمه سلامت» و سوء استفاده از عدم آگاهی شهروندان، ضمن ارائه چند فهرست مراکز درمانی طرف قرارداد و کارت و دفترچه بیمه در منزل شهروندان، مبالغی را از ایشان اخذ می‌نمایند.

مدیر کل دفتر مرکزی حراست این سازمان یادآور شد: سازمان بیمه سلامت ایران به عنوان بزرگترین سازمان بیمه گر درمان پایه کشور، هرگز برای بیمه نمودن افراد، از تماس تلفنی استفاده ننموده و هر گونه فراخوان عمومی را از طریق اطلاعیه در رسانه‌های جمعی به اطلاع مردم می‌رساند.

وی تاکید کرد: ثبت نام از افراد فاقد بیمه درمان پایه تنها از طریق سامانه الکترونیک سازمان بیمه سلامت ایران به نشانی www.bimehsalamat.ir امکان پذیر می‌شود.

هاشمی نیا اظهار داشت: به تازگی افرادی از سوی یک شرکت خصوصی با شهروندان تماس گرفته و خود را نماینده بیمه سلامت معرفی می‌کنند؛ آنان اظهار دارند که در تلاش هستند با اخذ ۷۹ هزار تومان هزینه در قالب طرح تحول سلامت برای افزایش و ارتقاء سلامت دهان و دندان، خدمات بیمه ای ارائه کرده و به مدت یکسال برای فرد و تمامی اعضای خانواده خدمات بیمه دندانپزشکی ارائه می‌دهند.

وی ابراز داشت: این افراد عده ای فرصت طلب و سود جو بوده که تنها به دنبال اخاذی از ملت شریف ایران هستند؛ چراکه هیچ فرد یا شرکتی نمی‌تواند بیمه درمان پایه و یا دفاتر درمانی شهروندان را باطل کند و یا راسا به قطع یارانه افراد و مواردی از این قبیل اقدام نمایند؛ توجه به این نکته از آنجا ضرورت می‌یابد که در تماس های تلفنی وقتی شهروندان اعلام می‌کنند که بیمه درمان پایه دارند و نیازی به خرید مجدد آن را ندارند، بعضا تماس گیرنده تهدید می‌کند که در صورت عدم پرداخت مبالغ مورد نظرش، دفاتر بیمه درمان شهروندان را ابطال می‌نماید که این ادعا تماس گیرنده خلاف واقع و کذب است.

  • هیچ شرکت خصوصی حق برقراری بیمه پایه درمان را در کشور ندارد

مدیر کل دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت ایران از تمامی آحاد جامعه درخواست کرد: در راستای انجام این قبیل تماس تلفنی با آگاهی کامل با تماس گیرندگان برخورد نموده زیرا هیچ شرکت خصوصی حق برقراری بیمه پایه درمان را در کشور ندارد. ضروری است هر بیمه شده حسب تکلیف قانونی خود در صورت مشاهده و برخورد با این افراد در این راستا اقدام کرده و با اخذ اطلاعات کامل از این شرکت‌ها و به منظور جلوگیری از این روند غیر قانونی، مراتب را جهت پیگیری به سازمان بیمه سلامت ایران اعلام نمایند.

هاشمی نیا در پایان افزود: این سازمان برای ارائه بیمه پایه و مکمل به بیماران با هیچ شرکتی قرار داد همکاری ندارد و این سازمان تنها متولی طرح بیمه سلامت همگانی در کشور بوده و به منظور جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو، فعالیت اینگونه شرکت‌ها را غیر قانونی اعلام می‌کند.

کد خبر 359095

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha