خبر > درباره‌ی زورخانه‌ چیزی شنیده‌ای؟ قدیم‌ها به‌جای سالن‌های ورزشی امروزی، مکانی برای ورزش و ساختن روح و روان در هر محله‌ای وجود داشت که به آن زورخانه می‌گفتند.

عکس: سایت تهران سما

اين ورزشگاه‌ها مردانه بود و مردها براي ورزشي به آن‌‌جا مي‌رفتندكه همراه بود با آواز مرشد و ضرب او. حالا به‌منظور توسعه و ترويج ورزش‌هاي سنتي و ملي زورخانه‌اي و پهلواني، کلاس‌های آموزش ورزش‌های زورخانه‌ای در رده‌های سنی  نونهالان و نوجوانان ویژه‌ي پسران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی شهرداری منطقه‌ي یک، علی خسروی، رئیس اداره‌ي تربیت‌بدنی شهرداری منطقه‌ي یک گفت: «این کلاس‌ها به همت انجمن پهلوانی و زورخانه‌ای سازمان ورزش شهرداری تهران و با همکاری اداره‌ي ورزش شهرداری منطقه‌ي یک و فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه‌ای همه‌روزه در آکادمی بین‌المللی زورخانه‌ي شهدای نفت منطقه‌ي یک، زیر نظر مربیان بین‌المللی برگزار می‌شود.»

به گفته‌ي خسروي «در این دوره‌های آموزشی، آداب و رسوم، فرهنگ زورخانه، آموزش ورزش‌های زورخانه‌ای و آشنایی با مکارم اخلاقی ورزش پهلوانی به دانش‌آموزان و نوجوانان محلات منطقه‌ي یک آموخته و در حاشیه‌ي کلاس‌های آموزشی مسابقات دوستانه میان نونهالان و نوجوانان برگزار می‌شود.

خسروی از كليه‌ي استادان و پيشكسوتان اين رشته‌ي ورزشي و كارشناسان ورزش نواحي خواست خبر برگزاري اين كلاس را كه براي اولين‌بار تشكيل مي‌شود، به همه‌ي مدارس پسرانه‌ي منطقه و مناطق هم‌جوار برسانند.»

رئیس اداره‌ي تربیت بدنی شهرداری منطقه‌ي یک گفت: «پس از ثبت‌نام و تكميل ظرفيت، اساتيد مجرب از سوي فدراسيون جهاني ورزش‌هاي زورخانه و پهلواني به زورخانه‌ي شهدای نفت اعزام خواهند شد.»

کد خبر 356874

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها