مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: بازشماری آراء، پیروزی انتخاباتی دونالد ترامپ در ایالت ویسکانسین را تایید کرد.

طبق بازشماري آرا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا از حزب جمهوری‌خواه با اختلاف بیش از 22 هزار رای هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات خود را در این ایالت شکست داده است؛ شمارش اولیه آراء نیز همین تعداد رای اختلاف را نشان داده بود.

سه میلیون رای اخذ شده در سراسر ایالت ویسکانسین به درخواست جیل استین، نامزد حزب "سبز" باز شماری شد اما این کار بزرگ تغییر 06 / 0 درصدی را به همراه داشت به طوری که دونالد ترامپ 162 رای دیگر را از آن خود کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از ایندیپندنت،این بازشماری درست همان روزی تکمیل شد که یکی از قضات فدرال درخواست حزب "سبز" برای بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری ایالت پنسیلوانیا و بررسی سیستم‌های انتخاباتی برخی شهرها به خاطر احتمال هک شدن را رد کرد.

استین که هزینه هفت میلیون دلاری بازشماری آراء در ایالت ویسکانسین را از کمک‌های مردمی پرداخت کرده، تلاش‌های متعددی نیز برای تحریک بازشماری‌های سراسری مشابه در ایالت‌های پنسیلوانیا و میشیگان انجام داده بود که همه آن‌ها توسط رای دادگاه‌ها مسدود شد.

درخواست او برای بازشماری دستی آرای ایالت ویسکانسین نیز رد شده بود.

استین در بیانیه‌ای از کارمندان کمیته انتخابات ویسکانسین برای تکمیل روند بازشماری آراء تا پیش از ضرب‌الاجل روز سه شنبه با هدف رفع مناقشات انتخاباتی تشکر کرد اما گفت، امتناع برخی شهرها برای انجام بازشماری دستی آراء بسیاری از سوالات درباره درستی این روند را بی‌جواب می‌گذارد.

او در این بیانیه گفت: این بازشماری هرگز درباره تغییر نتیجه نبوده است بلکه هدف آن اعتبار بخشیدن به آراء و احیای اطمینان تمامی آمریکایی‌ها به سیستم رای گیری‌مان بود. بازشماری آرا در ویسکانسین تعدادی مسائل انتخاباتی مهم را مطرح می‌کند که نیازمند ارزیابی بیشتر و اقدام جدی برای تضمین درستی سیستم انتخاباتی‌مان است.

در پنسیلوانیا قاضی پل دیاموند گفت: دست کم شش دلیل وجود دارد که ما را ملزم می‌سازد تا این درخواست حزب "سبز" را رد کنیم.

یکی از وکلای حزب "سبز" گفت: این رای دادگاه ما را بسیار ناامید ساخت و نمی‌توانم در حال حاضر بگویم که آیا نسبت به این حکم درخواست تجدیدنظر خواهیم داد یا خیر اما یک چیز مشخص است. سیستم انتخاباتی پنسیلوانیا برای رای دهندگان عادلانه نیست و رای دهندگان نمی‌دانند که آیا آرایشان شمارش شده است یا خیر و این یک مشکل بسیار بزرگ است.

کد خبر 355419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار