پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۷
۰ نفر

خبر > کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت هفته‌ی کتاب و کتاب‌خوانی‌ فعالیت‌های گوناگونی تدارک دیده است؛ یکی از این فعالیت‌ها دیدار بیش از ۷۰ نویسنده، شاعر و مترجم با مخاطبان کودک و نوجوان است.

دوچرخه شماره ۸۵۴

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فكري، در بیست و چهارمین دوره‌ي هفته‌ي کتاب و كتاب‌خواني جمهوری اسلامی، قرار است پدیدآورندگان کتاب‌های کودک و نوجوان با سفر به شهرهای دور و نزدیک به گفت‌وگو با مخاطبان خود بپردازند.

این برنامه با هماهنگی اداره‌های کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان‌ها و همکاری ستاد هفته‌ی کتاب و با محوریت کتاب و کتاب‌خوانی و تشویق مخاطبان به مطالعه صورت می‌گیرد.

براساس اين گزارش، در جلسه‌های دیدار نویسندگان و کودکان و نوجوانان، نویسنده‌ها برای مخاطبان خود کتاب می‌خوانند، با آن‌ها گفت‌وگو می‌کنند، به پرسش‌هایشان پاسخ می‌دهند و به نوشته‌های کودکان و نوجوانان گوش می‌سپارند و نکاتی را برای تقویت توانایی هنریشان در باره‌ی آثار خوانده‌شده گوشزد می‌کنند.

به گفته‌ي معاون توليد كانون پرورش فكري: «این جلسه‌ها به اقتضای زمان و موقعیت، ممکن است در مراکز کانون پرورش فكري یا مدرسه‌ها و در مرکز استان‌ها یا شهرها و روستاهای دورافتاده برپا ‌‌شوند. هم‌چنین جلسه‌هایی برای گفت‌وگو و تبادل نظر نویسنده‌های میهمان با کارشناسان، معلمان و مربیان نیز تشکیل می‌شود.»

معاون توليد كانون پرورش فكري، درباره‌ی زمان اجرای این طرح توضیح داد: «سفر نویسنده‌ها و برپایی این جلسه‌ها به مناسبت هفته‌ی کتاب و کتاب‌خوانی، از چند روز قبل از شروع هفته‌ی کتاب آغاز شده و تا حدود دو هفته پس از هفته‌ی کتاب ادامه خواهد داشت.»

بر این اساس قرار است در طول اجرای این طرح کودکان و نوجوانان با نویسندگان، مترجمان و شاعرانی هم‌چون بیوک ملکی، مصطفی رحماندوست، شهرام شفیعی، ‌افسانه شعبان‌نژاد، طاهره ایبد، مهری ماهوتی، فریدون عموزاده‌خلیلی، عباس سپاهی‌یونسی، غلامرضا امامی، داوود امیریان و دیگر فعالان شناخته‌شده‌ی حوزه‌ي کتاب کودک و نوجوان دیدار کنند.

هفته‌ي کتاب و كتاب‌خواني، از 24 آبان آغاز شده و تا 1 آذر 1395 در سراسر کشور ادامه دارد.

کد خبر 352763

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار