همشهری‌آنلاین: مجری شبکه خبری فاکس نیوز اعتراض‌های ضد ترامپ که سراسر آمریکا را دربرگرفته به جورج سوروس میلیاردر مرتبط دانست.

«پیت هگزس»، مجری برنامه "فاکس و دوستان" یکشنبه شب(23 آبان) اعترض‌هاي ضد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا را به «جورج سوروس» میلیاردر، جنبش «موو آن» (MoveOn.org) و سایر گروه‌هایی مرتبط دانست که به گفته او تلاش دارند تا در آمریکا "هرج و مرج دائمی" ایجاد کنند.

پیروزی دونالد ترامپ جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر(18 آبان) موجی از اعتراض‌هاي سراسری را در ایالات متحده و سایر کشورهای جهان به راه انداخته است. معترضان معتقدند که او با سخنان تفرقه‌آمیز خود مردم را چند دسته می‌کند و به نژادپرسی و بیگانه‌هراسی دامن می‌زند.

با این حال مجری شبکه خبری فاکس نیوز درباره معترضان گفت:‌ "اینها کمونیست هستند. اینها هرج و مرج طلب هستند. اینها ضد یهودی هستند. آنها لیبرال‌های حامی آمریکا نیستند که از سیاست‌های محافظه‌کارانه ناامید شده باشند. "

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه دیلی بیست، او گفت: آنها ضد آمریکایی هستند و می‌خواهند سراسر کشورمان هرج و مرج به راه بیندازند.

به نظر می‌رسد اظهارات مجری فاکس نیوز با اشاره به گزارش راشا تودی به استناد به اسناد ویکی‌لیکس گفته شده باشد که جورج سوروس را به اعتراض‌هاي ضد ترامپ در آمریکا مرتبط می‌کند.

ترامپ در اولین واکنش به اعتراض مردمی در کشورش در پیامی توئیتری نوشت: «معترضان حرفه‌ای، به تحریک رسانه‌ها، در حال اعتراض کردن هستند! آنها خیلی بی‌انصاف هستند.» با این حال او بعدا از سخنانش کوتاه آمد و گفت که او "عاشق شور و شوق برای کشور بزرگ آمریکاست" که توسط "گروه کوچکی از معترضان" به نمایش درآمده است.

با این حال او یک بار دیگر در مصاحبه با سی‌.بی‌.اس به معترضان با لفظ "حرفه‌ای‌ها" اشاره کرد و گفت: "اوه فکر می‌کنم برخی از آنها حرفه‌ای باشند... آره."

کد خبر 352648

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha