مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: شرکت معماری زاها حدید با ارائه طرح استادیوم چوبی فوتبال با نام "جنگل سبز روورز" برنده رقابت‌های بین‌المللی معماری شد.

اولین استادیوم چوبی جهان

به گزارش ایسنا، مدیر عامل شرکت معماری ZHA اظهار کرد: استادیوم "جنگل سبز روورز" در شهر استرود انگلیس احداث خواهد شد و مکانی تفریحی و اقتصادی خواهد بود.

از این استادیوم فقط در زمان مسابقات استفاده نمی‌شود، بلکه در تمام روزهای سال بر روی عموم باز خواهد بود. این ورزشگاه پس از تکمیل اولین ورزشگاه چوبی در جهان خواهد بود.

استفاده از مواد طبیعی و ساختار چوبی، استادیوم "جنگل سبز روورز" را در جهان منحصر به فرد کرده و تمامی مواد اولیه ساخت‌ آن چه در پایه‌ها، سقف، روکش هواکش‌ها و دیگر موارد از چوب‌های مقاوم خواهد بود. البته سقف این استادیوم دارای پوشش شفاف بوده تا با انعکاس نور موجب رشد چمن‌ها شود و همچنین سایبانی برای هواداران تیم‌های شرکت‌کننده و بازیکنان باشد.

تخته‌های چوبی مورد استفاده در این استادیوم در نهایت زیبایی و دوام قابل بازیافت خواهد بود. همچنین سکوها و قسمت تراس آن نیز برخلاف دیگر استادیوم‌ها از نیمکت‌های چوبی بادوام و مقاوم هستند.

در این استادیوم جایگاه طرفداران به گونه‌ای طراحی شده که بدون هیچ مانعی بازی تیم‌های مورد علاقه خود را تماشا کنند.

برای ساخت این استادیوم 100 میلیون پوند هزینه خواهد شد و زمینی به مساحت 100 هکتار برای پارک سازگار با محیط زیست در نظر گرفته شده و شامل امکانات هنری، ورزشی، زمین چمن، تسهیلات چند منظوره عمومی و مرکز ورزش‌های علمی است. این ورزشگاه در دو فاز ساخته خواهد شد که در فاز اول پنج و در فاز دوم 10 هزار صندلی خواهد داشت.

کد خبر 351784

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha