همشهری آنلاین: ساختمانی در شهر سنت لوییس ایالت میسوری آمریکا ساختاری شبیه فلس‌های بدن برخی حیوانات دارد، هدف از طراحی این ساختمان فراهم کردن منظره بهتر برای ساکنان ساختمان و صرفه‌جویی در انرژی بوده است.

ساختمان فلسی با هدف صرفه‌جویی در انرژی ساخته می‌شود

به گزارش مهر، شکل مطبق این ساختمان طوری طراحی شده تا اتاق‌نشیمن هر آپارتمان منظره‌ای از پارک نزدیک آن و تمام شهر داشته باشد.

جین گانگ موسس شرکت معماری استودیو گانگ می‌گوید: چون در این شهر، چهار فصل سال هر کدام زیبایی خاص خود را دارند، تصمیم گرفتیم ساختمانی طراحی کنیم تا ساکنان بتوانند از تمام مناظر یک جا لذت ببرند. به همین منظور با در نظر گرفتن بخش هندسی نمای ساختمان و پرداختن به طبقات مختلف آن توانستیم طوری آپارتمان‌ها را طراحی کنیم که همه نمایی از پارک و شهر را داشته باشند. همچنین زاویه پنجره‌های آپارتمان‌ها به گونه‌ای است که سبب می‌شود نور بیش‌تری وارد فضای داخلی شود به این ترتیب در مصرف الکتریسته صرفه‌جویی می‌شود.

این ساختمان که در فضای ٥٠٢٠٠ متر مربعی ساخته شده و ١١٧ متر ارتفاع دارد، ٣٠٥ آپارتمان را در خود جای داده است. این ساختمان ٣٦ طبقه به هشت طبقه با ٤ لایه داخلی تقسیم می‌شود. علاوه بر این پنج طبقه زیرزمین نیز ساخته می‌شود.

همچنین سقف این ساختمان به فضای سبز تبدیل می‌شود، علاوه بر آن سیستمی برای جمع‌آوری آب باران طراحی شده تا از هدررفت روان‌آب‌ها جلوگیری کند.

ساخت این پروژه از سال آتی میلادی آغاز و تا ۲۰۱۹ تکمیل می‌شود.

کد خبر 355572

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha