همشهری آنلاین: یک مقام نظامی عراق در استان نینوا اعلام کرد که گروه تروریستی - تکفیری داعش با ورود نیروهای عراقی به شهر موصل صدها خانواده را در مدارس و مکان‌های دولتی گروگان گرفته است.

داعش غیرنظامیان را در مدارس و مراکز دولتی به گروگان گرفته است

به گزارش ايرنا، به نوشته پایگاه خبری شفق نیوز عراق ، 'نبراس المکوکی'از فرماندهان اتاق عملیات مشترک موصل افزود: گروه تروریستی داعش اهالی مناطق 'الخضراء'، 'القدس'،'السماح' و 'الکرامه'را در مدارس و مراکز دولتی به گروگان گرفته و تهدید به مرگ کرده است.

وی گفت: گروه تروریستی داعش از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی برای جلوگیری از پیشروی نیورهای نظامی عراق در داخل شهر موصل استفاده می کند و علاوه بر این موضوع منازل مسکونی، خودرو ها را بمب گذاری کرده است.

المکوکی افزود که گروه تروریستی داعش جوان را مجبور به پیوستن به این گروه کرده چراکه در حال حاضر دچار کمبود عناصر مسلح است.

نیروهای عراقی با همکاری نیروهای مسلح کرد، نیروهای داوطلب مردمی دو هفته است که نبرد موصل را از همه جهات آغاز کرده اند تا گروه تروریستی داعش را از این شهر بیرون برانند.
نیروهای عراقی روز دوشنبه با وارد شدن به منطقه الکرامه در داخل موصل پیشروی داشتند.

عملیات موصل از 17 اکتبر جاری(26 مهر) با فرمان حیدرالعبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در استان نینوا آغاز شده است . این شهر از دهم ژوئن 2014 با توطئه برخی جریان های داخلی و دولت های منطقه، به دست داعش افتاده بود.

کد خبر 351321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

دیدگاه خوانندگان