همشهری‌آنلاین: رئیس مجمع علمای اهل سنت عراق ضمن انتقاد از مقام‌های سعودی، تأکید کرد عربستان با ایجاد و حمایت از تروریست‌ها در عراق حمام خون راه انداخت.

توافقنامه ۵۰ ساله اقلیم کردستان عراق با ترکیه | پایگاه جدید در دهوک

شیخ خالد الملا، رئیس مجمع علمای اهل سنت عراق اظهارات سعودی‌ها علیه الحشد الشعبی را بی‌معنا توصیف کرد و گفت: از نظر ما این امری بی معناست؛ چرا که این دولت سعودی بوده است که در عراق حمام خون به راه انداخته، نه الحشد الشعبی.

این عالم برجسته اهل سنت اظهارات خود را در پاسخ به عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان سعودی بیان کرد که از حضور این نیروها در عملیات آزادسازی موصل ابراز نگرانی کرده و گفته بود در صورت ورود الحشد الشعبی به موصل، حمام خون به راه خواهد افتاد.

به گزارش ایسنا به نقل از العالم، شیخ خالد الملا با بیان این که جنگ موصل وحدت عراق را از شمال تا جنوب بار دیگر محقق خواهد ساخت، گفت: آزادی موصل برای پایان دادن سریع و کامل به داعش در عراق بسیار اهمیت دارد و این شهر به دست عراقی‌ها از همه طیف‌ها و ادیان و اقوام آزاد خواهد شد.

او با تاکید بر حضور نیروهای الحشد الشعبی در عملیات موصل، یادآور شد، الحشد الشعبی حامی ارتش و نیروهای امنیتی عراق است.

خالد الملا در خصوص برخی طرح‌های تقسیم نینوا و ایجاد اقلیم سنی در شمال عراق نیز گفت: این‌ها همان‌هایی هستند که عامل ورود داعش به عراق و تسلیم اهالی آن به داعش و تروریست ها بوده‌اند.

رئیس مجمع علمای عراق همچنین اضافه کرد که اراده و اتحاد عراقی‌ها در جنگ موصل به کلیه طرح‌های تقسیم و طرح‌های فرقه ای در این کشور پایان خواهد داد.

کد خبر 349924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار