همشهری آنلاین: فرماندهی نیروهای پلیس فدرال از آزادسازی ۵۶ حلقه چاه نفت در نزدیکی منطق عین الجحش در جنوب استان نینوا خبر داد.

نیروهای پلیس فدرال عراق ۵۶ چاه نفتی در جنوب نینوا را آزاد کردند

به نوشته پایگاه خبری الفرات نیوز، این منبع گفت که نیروهای عراقی روز سه شنبه موفق شدن که 56 حبقه چاه نفت را در محور 'القیاره' در نزدیکی 'عین الحجش' واقع در 90 کیلومتری جنوب نینوا را به کنترل خود درآورند.

براساس این گزارش، این نیروها همچنین صبح امروز حمله تروریست ها به روستای 'بجوانه' که در اطراف ناحیه القیاره در جنوب موصل قرار دارد ناکام بگذارند و 21 تروریست را به هلاکت رساندند.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق ساعات نخست روز دوشنبه خبر آغاز عملیات آزادسازی موصل را اعلام کرد.

نبرد برای آزادی استان 'نینوا' و بازپس گیری مرکز آن شهر تاریخی موصل در 465 کیلومتری شمال بغداد، از دست داعش، با حرکت ده ها گردان از نیروهای پیاده ارتش عراق، پیشمرگ کرد و نیروهای مردمی از چندین محور در بامداد امروز آغاز شده است.

در این عملیات، نیروهای امنیتی شامل ارتش، 'الحشدالشعبی'، پیشمرگ کرد، 'پلیس اتحادیه' و نیز نیروهای عشایری و محلی و یگان هایی مانند نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم عراق حضور دارند.

نیروهای مشترک 'پیشمرگ کرد' و ارتش عراق از سمت 'خازر' (37 کیلومتری شمال شرق موصل) پیشروی خود را آغاز کرده و در مرحله اول، این نیروها به حومه 'بعشیقه' در شمال موصل رسیدند.

از محور جنوبی موصل نیز نیروهای پلیس عراق روستای 'نایف' را آزاد کرده و در حال پیشروی برای آزادی روستای 'نجمه' هستند و در محور شرقی روستاهای 'العباسی' و 'الخضر' به دست نیروهای عراق آزاد شد.

کد خبر 349832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار