همشهری آنلاین: به گفته متخصصان، سردردهای مداوم می‌توانند نشانه تومور مغزی باشند، از این رو باید جدی گرفته شوند.

سردردهای مداوم عامل تومور مغزی

به گزارش خبرنگار مهر، غالبا سردردها به هر علتی که باشند با مصرف مسکن بهبود می‌یابند. دردهای مداوم می‌توانند ناشی از افزایش فشار در سر به دلیل وجود تومور مغزی باشند.

به گفته محققان، درد ناشی از تومور مغزی کُند و مداوم است و هر چقدر تومور بزرگ‌تر می‌شود درد افزایش می‌یابد چراکه فشار بیشتری به سر وارد می‌کند. اگر توموری در مغز باشد، سردرد به هنگام صبح یا شب شدیدتر می‌شود چراکه فشار در مغز به هنگام خواب افزایش می‌یابد.

محققان عنوان می‌کنند سردردهای نظیر میگرن به راحتی در مطب پزشک قابل تشخیص هستند، اما به گفته متخصصان مغز و اعصاب، بیماران مبتلا به تومور مغزی، سردرد متفاوتی را تجربه می‌کنند.

در این مطالعه، محققان ۹۵ بیمار مبتلا به تومور مغزی را بررسی کردند. در حدود نیمی از این بیماران دارای تلفیقی از علائمی همچون حمله ناگهانی، عملکرد بد شناختی و گفتاری، یا سایر ناهنجاری های عصب شناختی بودند. اگرچه در حدود یک چهارم آنها دارای سردردهای بدون هیچ گونه علامت بودند.

محققان دریافتند در حدود ۱۱ درصد بیماران فقط دارای سردرد به عنوان علامت تومور مغزی بودند. چهار نفر از آنها دارای سردرهای با علائم عصبی بودند. ۷ بیمار دیگر مبتلا به میگرن یا سایر انواع سردردها بودند.

کد خبر 346820

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پزشکی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha