مجموع نظرات: ۰
جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: یک متخصص مغز و اعصاب، بیشترین دلیل مراجعه بیماران به متخصصان مغز و اعصاب را انواع سردردها، حملات تشنجی و سکته‌های ‌مغزی عنوان کرد و گفت: اولین علامت تومو‌رهای مغزی،‌ می‌تواند تشنج یا سردرد باشد.

تومور مغزی

 به گزارش ايرنا، دكتراحمد نگهي، در مورد نخستین علائم تومور مغزی گفت: سردردهای مزمن یا سردردهایی که ناگهانی آغاز شده و به داروهای معمول جواب ندهد،‌ می‌تواند از نشانه‌های نخستین تومور مغزی باشد. این مسئله در افرادی که سابقه سردرد ندارند بیشتر است البته سردرد به سرعت رشد تومور و محل آن بستگی دارد.

او افزود: سردرد همراه با استفراغ، دوبینی و یا تاری دید، از نشانه‌های احتمال تومور مغزی است که اگر بتوانیم سریع این بیماری را تشخیص دهیم، شانس امید به زندگی افزایش می‌یابد.

نگهی درباره درمان تومورهای مغزی گفت: اکثر مواقع این درمان‌ها توسط جراحی یا گامانایف انجام می‌گیرد. گانامایف یک تکنولوژی جدید است و به جای اینکه تومور را از بیرون رادیوگرافی کنند به داخل آن اشعه وارد کرده و از طریق سوزاندنش، آن را کوچک می‌کنند. همچنین برای برداشتن تومور،‌ بهتر است ابتدا آن را با گامانایف کوچک و از سایر اجزا جدا کرد.


او در مورد اینکه آیا تومورهای مغزی در کشور افزایش یافته یا خیر، گفت: آمار علمی دقیقی در این رابطه گزارش نشده است.

کد خبر 320013

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha