همشهری‌آنلاین: کنسرت دونوازی راک زهی«بارتولومی- بیتمن» از اتریش که می‌توان آن را بخشی از پروژه‌ی «از وین تا تهران» دانست که توسط موسسه‌ی فرهنگی هنری «بارانا» برگزار می‌شود، ۲۵ شهریور ماه در کاخ سعدآباد برگزار می‌شود.

دونوازی بارتلمی بیتن

روابط عمومی موسسه بارانا ضمن اعلام این خبر نوشت:این دومین بار است که این دونوازی(دوئت) در ایران روی صحنه می‌رود. این در حالی است که «ماتیاس بارتولومی» و «کلمنز بیتمن»، 28 و 29 شهریور ماه، مسترکلاس‌هایی را نیز برگزار می‌کنند.

موسیقی «بارتولومی‌بیتمن» فراتر از نواهای سنتی و متداول است، با موسیقی کلاسیک آغاز می‌شود و المان‌های موسیقی راک، جَز، محلی و مجلسی را درهم می‌آمیزد. دو هنرمند این گروه «ماتیاس بارتولومی» نوازنده‌ی ویولن سل و «کلمنز بیتمن» نوازنده‌ی ویولن و مندولا هستند که پیشتر در سی‌ویکمین جشنواره‌ی موسیقی فجر به اجرای برنامه پرداخته بودند.

«ماکیاس بارتولومی» چهره‌ی موسیقی راک زهی، نوازنده‌ی سرشناس ویولن سل و برنده‌ی جایزه‌ی نخست رقابت «پریما لا موزیک»، عضو ارکستر بین‌المللی مؤسسه‌ی «آترگا» در سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ و همچنین عضو ارکستر وین، اپرای دولتی و فیلارمونیک وین، ارکستر مجلسی اروپا و ارکستر مجلسی مالِر است. در این اجرا، «کلمنز بیتمن»، نوازنده‌ی ویولون و ماندولا، متولد گراتس اتریش او را همراهی می‌کند. «بارتولومی» در سال 2009 نیز جایزه‌ی «اریک اشنک» برای نوازندگان جوان را از آن خود کرده است. او در کشورهای بسیاری چون چین، ژاپن، امریکا، فرانسه و .. اجرای تکنوازی داشته است و با ارکسترهای بسیاری چون ارکستر سمفونی دانشگاه موتزارتوم، ارکستر کمر وین، فیلارمونیک کمر وین به عنوان سولیست و ارکستر سمفونی وین، ارکستر مجلسی اروپا و ارکستر مجلسی مالر به عنوان همنواز همکاری کرده است. او در سال 2012، به همراه نوازنده ویولن سبک جاز، کلمنز بیتمن گروه دونوازی بارتولومی‌ بیتمن را تشکیل داده است.

کلمنز بیتمن، نوازنده‌ی ویولن و ماندولا، متولد گراتس اتریش است. او در دانشگاه موسیقی و هنر گرانس در رشته‌ی نوازندگی ویولن کلاسیک و در مرکز موسیفی لاکوود دیدیر پاریس در رشته دیولن جز تحصیل کرد. او در این گروه دونفره ویولن و ماندولا می‌نوازد و از توانایی آهنگسازی خود بهره می‌برد. وی تاکنون اجراهای بسیاری در سراسر جهان داشته است.

کد خبر 346171

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی