همشهری انلاین: محققان در چین آسمانخراشی ساخته‌اند که به لطف بهره‌مندی از نمای شیشه‌ای ذوزنقه‌ای بهره‌وری در مصرف انرژی آن در سطح خیره‌کننده‌ای است.

آسمانخراشی با نمای متفاوت در پکن

به گزارش مهر، در نگاه نخست اینگونه پیداست که آسمانخراش Beijing Greenland Center پکن همانند سایر آسمانخراش‌های چین با نمای شیشه‌ای متشکل از ساختارهای مستطیلی است اما وقتی با دقت بیش‌تری به آن نگاه می‌کنیم متوجه تفاوت نمای شیشه‌ای آن می‌شویم.

این سازه مرتفع که در ۵۵ طبقه خلاصه شده در مرکز تجاری Dawangjing واقع شده و ۲۶۰ متر نیز ارتفاع دارد. فضای داخلی این ابرسازه متشکل از دفاتر اداری و ۱۷۸ آپارتمان است.

اوج هنرنمایی به کار گرفته شده در این آسمانخراش مربوط به نمای شیشه‌ای ذوزنقه‌ای شکل آن می‌شود که از این طریق نور خورشید به راحتی به فضای داخل هدایت شده یا به خارج منعکس می‌شود.

شرکت سازنده این آسمانخراش اعلام کرده که استفاده از این نوع ساختارهای شیشه‌ای سایه روشن‌های زیبایی از نور خورشید در نمای ظاهری آن ایجاد می‌کند.

هم اکنون انبوهی از ساختمان‌های مرتفع در پکن ساخته شده که این مسئله مانع از رسیدن نور خورشید به بسیاری از مناطق می‌شود اما نمای شیشه‌ای منحصربفرد آسمانخراش Beijing Greenland Center نور خورشید را به بسیاری از ساختمان‌های کم ارتفاع‌تر اطراف می‌رساند.

آسمانخراش

بنابر ادعای شرکت سازنده، استفاده از این نوع ساختار شیشه‌ای به بهبود عملکرد حرارتی آسمانخراش کمک کرده و در عین حال دیگر از گرمای بیش از حد ناشی از ورود نور خورشید از نمای شیشه‌ای مسطح خبری نیست.

کد خبر 338566

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha