همشهری آنلاین: لایحه بودجه سال مالی جدید پاکستان (از ژوئن ۲۰۱۶ تا ژوئن ۲۰۱۷) روز گذشته در غیاب نخست وزیر این کشور، توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی تقدیم مجلس شد؛ لایحه‌ای که بر اساس آن، بودجه نظامی-دفاعی پاکستان نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 پاکستان بودجه دفاعی- نظامی خود را ۱۱ درصد افزایش می دهد

به گزارش ايرنا، جلسه پارلمان پاکستان روز گذشته میزبان محمد اسحاق دار وزیر امور اقتصادی و دارایی این کشور بود. وی با لایحه بودجه چهار تریلیون و 395 میلیارد روپیه ای (حدود 43 میلیارد دلار) به مجلس آمد و آن را تقدیم رئیس پارلمان مجلس کرد.

در لایحه بودجه پاکستان برای سال مالی جدید، 11 درصد به میزان بودجه دفاعی-نظامی این کشور نسبت به سال مالی جاری افزوده شده که به این ترتیب 860 میلیارد روپیه (حدود هشت و نیم میلیارد دلار) بودجه نظامی-دفاعی پاکستان در سال مالی جدید خودهد بود. این رقم در بودجه سال مالی جاری 776 میلیارد روپیه (حدود هفت و نیم میلیارد دلار) بود.

بودجه نظامی-دفاعی هند برای سال مالی جدید 51 میلیارد دلار اعلام شده که شش برابر بیشتر از بودجه دفاعی-نظامی پاکستان خواهد بود.

براساس جزئیات لایحه بودجه، دولت در نظر دارد 10 درصد به حقوق کارمندان دولتی اضافه کند و ارائه برخی خدمات و تسهیلات برای کارمندان دولتی را افزایش دهد.

لایحه بودجه پاکستان که دیروز تقدیم مجلس شد تا چند روز آینده مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و نمایندگان مجلس موظف به ارائه پیشنهادها در راستای اصلاح بودجه خواهند بود.

جناح مخالف دولت پاکستان در مجلس از عملکرد دولت در تدوین بودجه سال مالی جدید انتقاد کرد و گفت: با طرح این بودجه نه تنها روند گرانی در کشور کاهش پیدا نمی کند بلکه مشکلات معیشتی و اقتصادی قشر ضعیف جامعه تشدید می شود.

کد خبر 335816

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار