چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: روسیه با اعلام موضع خود در برابر خواسته نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر غیرقابل بازگشت بودن بلندی های جولان به سوریه، اعلام کرد: موضع روسیه در مورد موقعیت بلندی های جولان تغییر نکرده و در چارچوب مقررات جهانی و قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است.

پاسخ منفی روسیه به خواسته نتانیاهو برای جولان

به گزارش ایرنا، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سفر اوائل اردیبشهت ماه خود به مسکو و دیدار با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه اعلام کرد: بلندی‌های جولان با توافق یا بدون توافق تحت حاکمیت ما باقی خواهد ماند.

نشریه اینترنت وزگلیاد به نقل از دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهور روسیه نوشت که موضع مسکو در مورد موقعیت بلندی های جولان تغییر نکرده است و مفاد حقوق بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل را ملاک قرار می دهد.

شورای امنیت سازمان ملل نیز ماه گذشته اقدام اسراییل در این منطقه را غیرقانونی نامید.

قطعنامه های سازمان ملل اشغال بلندی های جولان را غیرقانونی می داند و براساس قطعنامه های این شورا باید به سوریه بازگردد، اما حمایت آمریکا و کشورهای غربی از رژیم صهیونیستی مانع اجرای این مصوبات شده که خود واشنگتن نیز آن را تایید کرده است.

بسیاری از کارشناسان نیز یکی از دلایل شکل گیری همگرایی رژیم صهیونیستی و عربستان با چند کشور غربی عربی دیگر بویژه آمریکا در اجرای سیاست های ضد سوری و بکارگیری گروه های تروریستی تکفیری با هدف براندازی حکومت بشار اسد را، دائمی یا حداقل طولانی کردن اشغال بلندی های جولان می دانند که ارزش راهبردی زیادی دارد.

کد خبر 334328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار