همشهری آنلاین: به مناسبت شصت و هشتمین سالروز اشغال فلسطین، ائتلاف جوانان انتفاضه فلسطین خواستار مشارکت گسترده در تظاهرات وز خشم" شد و از جوانان فلسطینی دعوت کرد روز یکشنبه را به روز خشم و رویایی با اشغالگران صهیونیست مبدل کنند.

فراخوان فلسطینی‌ها برای تظاهرات گسترده در شصت و هشتمین سالروز نکبت

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، سخنگوی ائتلاف جوانان انتفاضه روز شنبه در اظهاراتی مطبوعاتی در غزه تصریح کرد که روز 15 ماه مه(26 ارديبهشت) باید روز خیزش سراسری و بازگشت به شهر و روستاهای فلسطینی باشد و این روز را باید به روز رویارویی با اشغالگران در سراسر اراضی اشغالی با انواع سلاح سرد و گرم و عملیات زیرگیری با خودرو تبدیل کرد.

وی همچنین اظهار داشت که شصت و هشتمین سالروز اشغال فلسطین باید روز تجدید بیعت ملت فلسطین با سرزمین خویش باشد. او از تمامی ملت فلسطین و گروه‌ها و جریان‌های فعال آن برای مشارکت گسترده در تظاهرات فردا دعوت به عمل آورد.

ائتلاف جوانان انتفاضه خاطر نشان کرد که حق بازگشت، حقی فردی و دسته جمعی است و هیچ کس حق چشم پوشی از این حق را ندارد، چرا که حقی مقدس و غیر قابل چشم پوشی است و هیچ مذاکره‌ای هم بر سر آن انجام نمی‌گیرد.

سخنگوی ائتلاف انتفاضه بر مخالفت قاطع ملت فلسطین با هرگونه طرح کشور جایگزین و یا سیاست‌ها و توطئه‌های دشمنان برای حذف و نابودی هویت ملی فلسطین و محروم کردن فلسطینیان از ابتدایی‌ترین حقوق خویش تاکید کرد و خواستار تحقق هرچه سریع تر آشتی ملی و کنار گذاشتن دودستگی و اختلافات داخلی شد. وی تصریح کرد که نیاز به تحقق آشتی ملی و وحدت ملت فلسطین بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود و باید با دشمن با زبانی که می‌فهمد که همان زبان زور و قدرت است، وارد مذاکره شد.

ائتلاف جوانان انتفاضه اعلام کرد که تمامی موسسات و سازمان های بین المللی روز دوشنبه در اعتراض به سکوت جامعه جهانی در قبال تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین تعطیل خواهد بود. این ائتلاف عموم ملت فلسطین را به تظاهرات مقابل مقر سازمان‌ها و نهادهای بین المللی و ابلاغ پیام اعتراض خود به نمایندگان این سازمان ها فراخواند تا این پیام ها در نهایت به گوش جهانیان برسد.

ائتلاف مذکور در پایان بیانیه خود از جوانان فلسطینی و انتفاضه مبارک آنان علیه دشمن صهیونیستی که لرزه بر اندام اشغالگران انداخته است تمجید کرد.

فردا مصادف است با شصت و هشتمین سالروز فاجعه اشغال فلسطین در سال 1948 که به واقعه نکبت معروف است و طی آن رژیم صهیونیستی تاسیس و بخش عمده‌ای از اراضی فلسطینی اشغال شد. در جریان فاجعه نکبت بیش از 15 هزار فلسطینی به شهادت رسیده و صدها شهر و روستای فلسطینی تخریب شده و صدها هزار نفر آواره و بی‌خانمان شدند.

کد خبر 333810

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار