همشهری آنلاین: برنی سندرز و هیلاری کلینتون، دو نامزد دموکرات در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا پنجشنبه شب با یکدیگر مناظره کردند.

سندرز و کلینتون در مناظره انتخاباتی به یکدیگر تاختند

به گزارش يورونيوز، در آستانه رقابت های حساس درون حزبی روز سه شنبه دموکرات ها در ایالت پرجمعیت نیویورک، برنی سندرز و هیلاری کلینتون به یکدیگر تاختند و هریک قدرت داوری و تجربه دیگری را به چالش گرفت. وال استریت، کنترل اسلحه، حداقل دستمزدها از جمله موضوعات مطرح در مناظره بین دو نامزد بود.

برنی سندرز بار دیگر با انتقاد از صلاحیت رقیبش گفت: «آیا وزیر خارجه سابق، کلینتون هوشمندی و تجربه لازم را برای رئیس جمهور شدن دارد؟ البته که دارد. اما من قدرت داوری او را زیر سوال می برم.»

در مقابل هیلاری کلینتون هم در دفاع از خود گفت: «مردم نیویورک دوبار به من بعنوان سناتور ایالت نیویورک رای دادند و رئیس جمهور اوباما به قدرت داوری ام به اندازه ای اعتماد داشت که من را بعنوان وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا برگزید.»

سندرز گرچه در در هشت رقابت گذشته ايالتی هفت پيروزی به دست آورده اما خانم کلینتون در حال حاضر با فاصله قابل توجهی امتیازات بیشتری برای کسب نامزدی نهایی حزب دموکرات دارد.

تنش ها میان دو نامزد دموکرات هفته گذشته بالا گرفت، پس از آنکه برنی سندرز رقیبش هیلاری کلینتون را فاقد «صلاحیت» پست رئیس جمهوری ارزیابی کرد. در پی آن خانم کلینتون هم سخنان سندرز را «مضحک» خوانده است.

  • نظرسنجی‌ها

خبرگزاري مهر نيز در گزارشي به نقل از رویترز  اعلام كرد: نظرسنجی‌های فعلی نشان می‌دهد که در انتخابات درون‌حزبی نیویورک، هیلاری کلینتون، هنوز به طور مشخصی از برنی سندرز جلوتر است.

نتیجه انتخابات مقدماتی در نیویورک، می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در ادامه رقابت‌ها میان دمکرات‌ها داشته باشد.

شبکه خبری فاکس می‌گوید در میان جمهوریخواهان هم فاصله دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز این حزب، از رقیب اصلی‌اش، تد کروز، بیشتر شده و به ۴۵ به ۲۷ درصد از کل آرا رسیده‌است.

یک نظرسنجی از شکبه سی‌بی‌اس نشان می‌دهد اگر ترامپ به عنوان نامزد جمهوریخواهان تعیین شود، چه هیلاری کلینتون چه برنی سندرز در حزب دموکرات، قادر خواهند بود بر او پیروز شوند. در میان رای‌دهندگان، کلینتون می‌تواند بین ۴۰ تا ۵۰ درصد و سندرز بین ۳۶ تا ۵۳ درصد بر ترامپ برتری یابد.

بر اساس این نظرسنجی، سندرز قادر است از سد تد کروز و جان کیسیک، دو نامزد دیگر جمهوریخواه، هم بگذرد اما کلینتون می‌تواند تنها بر تد کروز، غلبه کند و در مقابل کیسیک تا ۴۷ درصد عقب است.

کد خبر 330604

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha