همشهری آنلاین: سومین قطار گردشگران اروپایی ۱۷ فروردین امسال وارد ایران می شود و به چند شهر تاریخی از جمله اصفهان سفر می‌کند.

به گزارش ايرنا، اداره کل راه آهن اصفهان اعلام کرد: این قطار تحت عنوان 'قطار طلایی' 17 فروردین امسال از طریق مرز 'رازی' در استان آذربایجان غربی وارد ایستگاه راه آهن تبریز می شود.

ورود این قطار بدون مسافر است و مسافران از طریق هواپیما به فرودگاه تبریز وارد شده و در ایستگاه راه آهن سوار قطار می شوند.

این قطار عصر 17 روز فروردین با مسافران و گردشگران اروپایی به سمت زنجان رفته و سپس به شهرهای کاشان، اصفهان، سعادت شهر، شیراز، یزد و مشهد سفر می کند.

گردشگران این قطار 23 فروردین وارد ایستگاه راه آهن تهران می شوند.

این قطار گردشگری بدلیل ناامنی کنونی در مسیر ترکیه بدون مسافر سیر می کند و 24 فروردین بدون مسافر از مرز رازی خارج و به سمت ترکیه حرکت خواهد کرد.

دو قطار گردشگران اروپایی فروردین پارسال به اصفهان سفر کردند که قطار نخست حامل حدود 70 گردشگر خارجی و قطار دوم حامل 50 گردشگر خارجی بود.

استان اصفهان دارای هزاران بنا و اثر تاریخی است که یکهزار و 850 مورد آن به ثبت ملی و چهار اثر میدان امام(ره)، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع به ثبت جهانی رسیده است.

کد خبر 329297

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha