جمعه ۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: مقامات اروپایی اعلام کردند، اروپا تا زمانی می‌تواند رژیم منطقه شینگن را حفظ کند که ترکیه بتواند از سفر پناهجویان به یونان جلوگیری کند، در غیر این صورت روند اجرای منطقه شینگن را به حالت تعلیق در می‌آورد.

مهاجران

به گزارش اسپوتنیک، این اظهارات ساعاتی پس از این اعلام شد که یونان سفیر خود را در اتریش به نشانه اعتراض فراخواند.

کشورهای اروپایی هنوز با موج پناهجویان به سمت این قاره مواجه بوده و به دنبال دستیابی به یک راه حل مشترک هستند.

ابعاد این بحران بسیار گسترده است به طوری که نزدیک به شش میلیون پناهجو در حال حاضر به دنبال پناهندگی هستند و همچنین نزدیک به 8 میلیون در داخل سوریه آواره شده‌اند. در این میان ترکیه با جمعیت نزدیک به 74 میلیون میزبان بیش از 6 / 2 میلیون نفر پناهجوی سوری بوده است.

کشورهای اروپایی به دنبال فراهم کردن پناهگاه برای نزدیک به 1 / 1 میلیون سوری هستند.

با این حال یونان با توجه به وضعیت اقتصادی و اجتماعی حاکم بر این کشور، چندان آماده پذیرای پناهجویان نیست. آتن که با مشکلات اقتصادی در سال‌های اخیر مواجه شده است، اعلام کرده است در صورتی که کشورهای اروپایی در پذیرش سهم خود از سهمیه بندی اسکان پناهجویان سرباز زنند، آتن نیز هیچ یک از تصمیم‌های اتحادیه اروپا را اجرا نخواهد کرد.

در این میان اتریش با متهم کردن دولتمردان آتنی به مدیریت نامناسب در برابر پناهجویان باعث شده است که دلسردی یونان افزایش یابد.

در همین راستا وزیر کشور اتریش اعلام کرد، اگر یونان نتواند از مرزهای خود (در برابر پناهجویان) دفاع کند یکی باید از آنها این سوال را بپرسد که آیا در منطقه شینگن باید بمانند یا نه.

اکنون با توجه به نزدیک شدن فصل‌ گرما نگرانی‌ها درباره هجوم پناهجویان به قاره اروپا افزایش یافته است.

در همین راستا وزیر خارجه سوئیس اعلام کرد: در فصل بهار انتظار می‌رود که پناهجویان بیشتری به سمت اروپا حرکت کنند، ما باید تا آن زمان به یک راه حل مناسب دست یابیم.

کد خبر 326342

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها