همشهری آنلاین: رب لاری سرباز سابق انگلیسی به اتهام تلاش برای قاچاق غیرقانونی یک دختر ۴ ساله افغان به انگلیس، پنجشنبه در دادگاهی در شهر بولانی فرانسه حضور یافت.

انگلیس

به گزارش ایرنا از لندن  شبکه اسکای نیوز گفت: رب لاری 49 ساله به دلیل تلاش برای وارد کردن غیرقانونی 'بهار احمدی ' کودک افغانی به داخل انگلیس ، ممکن است به چند سال زندان محکوم شود.
گفته می شود اگر 'راب لاری' از سوی دادگاه مجرم شناخته شود احتمال محکوم شدنش به 5 سال زندان و نزدیک به 32هزار دلار جریمه، وجود دارد.

لاری در ماه اکتبر 2015، درحالی که بهار احمدی، را در خودرو ون خود پنهان کرده بود، از سوی پلیس مرزی فرانسه بازداشت شد.
اسکای نیوز گفت: رب لاری شهروند انگلیسی در زمان حضورش در دادگاه از این اقدام که آن را 'غیرمنطقی ' خواند، عذرخواهی کرد.

این شبکه خبری افزود: 'من یک شیوه غیرعقلانی برای کمک به این کودک انتخاب کردم و متأسف هستم و عذرخواهی می کنم و دوست ندارم بار دیگر آن را انجام دهم.'

به گفته این شبکه خبری، 'راب لاری' گفته است زمانی که برای کمک به مهاجرین به اردوگاه آوارگان در حاشیه شهر کاله فرانسه موسوم به جنگل رفت، رضا احمدی، پدر بهار احمدی، با خواهش مکرر از او خواست تا دخترش را نزد بستگانش به لیدز انگلیس ببرد.

آقای لاری که اهل لیدز انگلیس و دارای یک بچه است عنوان کرده که او ابتدا خواهش پدر بهار را نپذیرفت اما آخر کار تصمیم او آنی و ناشی از ترحم و نجات آن کودک از شرایط وخیم اردوگاه جنگل بوده است.

بیش از 50 هزار انگلیسی با امضای توماری از فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس خواسته اند تا از دولت فرانسه خواستار عفو 'راب لاری' شود.

کمپ پناهندگان موسوم به ' جنگل' که در حاشیه بندر کاله قرار دارد در ماه های اخیر رشد زیادی یافته است و هم اینک هزاران پناهجو و آواره در آن زندگی می کنند.

وضعیت پناهجویان در این کمپ، در منطقه ای به وسعت 16 هکتار در چادرها و کلبه های محقر در کنار جاده های پر از گل و لای و در شرایطی عاری از امکانات و ملزومات بهداشتی، بسیار اسفبار توصیف شده است.

شماری از این پناهجویان که عمدتا از کشورهای آفریقایی و حوزه خاورمیانه از جمله سوریه و افغانستان هستند، تلاش می‌کنند که به هر نحوی با استفاده از کامیون‌ها و یا خودروهای عبوری و یا حتی با پای پیاده از تونل مانش خود را به انگلیس برسانند.

کد خبر 321601

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha